Ak Partili vekil "Kamuoyu Abdullah Gül'den açıklama bekliyor"

Abdullah Gül’ün Basın Başdanışmanlığı’nı yapan Ahmet Sever’in yazdığı kitabı AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar sert sözlerle eleştirdi.

Ak Partili vekil "Kamuoyu Abdullah Gül'den açıklama bekliyor"

AK Partili Şamil Tayyar, Sever'in yazdığı kitap ile ilgili 'Kamuoyunun sayın Abdullah Gül'den bir cevap beklediğini düşünüyorum. Ahmet Sever'in yazdığı kitabı iyi niyetli bir çalışma olarak görmüyorum. Kitapla partimize bir el bombası atmak istediğini görüyoruz' diye konuştu. 2011 yılında Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan, Gazeteci Ahmet Şık'ın kitabıyla ilgili olarak 'Bazı kitaplar bombadan daha tesirlidir' demişti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tayyar şunları söyledi:

YÖNLENDİRİCİ GİBİ GELDİ

"Doğru olan kısımları olabilir ama önemli bir kısmının yanlış olduğunu düşünüyorum. Yönlendirici bir kitap gibi gedi bana. Mesela Ruşen Çakır ve Ergenekon süreciyle ilgili iddiaları tamamen hikaye. Ruşen Çakır gözaltı listesinde yoktu. Zekeriye Öz'ün görev yerinin değiştirilmesinin Cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakası yoktu. Sayın Gül ile ilgili kısımları bilemem, onunla ilgili cevap verecek olan sayın Gül'dür. Kamuoyunun sayın Gül'den bir cevap beklediğini düşünüyorum. Özü itibariyle Ahmet Sever'in yazdığı kitabı iyi niyetli bir çalışma olarak görmüyorum. Daha önce bir gazeteciye demeç vermişti.

KİTAP PARTİMİZE EL BOMBASI

Mevcut Cumhurbaşkanımız ile eski Cumhurbaşkanımız arasında bir gönül kırgınlığına yol açmıştı. Şimdi mevcut kitabıyla da partimize bir el bombasını atmak istediğini görüyoruz. O kitapla ve Fehmi Koru'nun makaleleriyle hangi mesajların verilmek istendiğini biliyoruz ama biz o mesajlarla değil milletin mesajıyla ilgileniyoruz. Bizi çok da fazla ilgilendirmiyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın sonuna kadar, dimdik arkasındayız. Bu kitapla niyet, Ak Parti'nin arasına nifak sokmak, Sayın Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmaya çalışmak, genel başkanımızın koltuğunu tartışmaya açmak. Bu niyet partimiz tarafından çok iyi okundu." 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2015, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326