Akaryakıt hırsızlarına jandarmadan darbe

Bursa’nın Yenişehir ve İznik ilçelerinde iş makinelerinin mazotlarını çalan hırsızlı çetesi jandarma tarafından çökertildi. 

Akaryakıt hırsızlarına jandarmadan darbe
Yenişehir ve İznik ilçelerinde resmi ve şahısların iş makinelerinden son 2 aydır yakıt hırsızlığı vak’alarının artması üzerine jandarma soruşturma başlattı. Yenişehir jandarması ile Bursa Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından özel bir ekip oluşturularak çalışmalara başlandı. Güvenlik kameralarının kayıtları incelenerek, şüphelilerin kullandığı araçların Bursa'dan kiralandığı tespit edildi. Oto kiralama şirketi ile yapılan görüşmede, söz konusu aracın üzerinde GPS cihazının takılı olduğu öğrenildi.
Yenişehir'in Menteşe Mahallesi'ndeki iş makinelerinden akaryakıt çalındığı ihbarı üzerine ekipler hemen harekete geçti. 4 şüpheli kıskıvrak yakalandı. Aracın içinde özel bir tankta gizlenmiş 1 tona yakın akaryakıt, hırsızlıkta kullanılan 2 adet akü, 1 adet yakıt tahliye motoru ve tertibatı, hortum ile 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER