AKSARAY’DA “SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI” KURSU BAŞLADI

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ziraat Odaları Birliği ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında yapılan protokol çerçevesinde "Sürü Yönetimi Elemanı"...

AKSARAY’DA “SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI” KURSU BAŞLADI
Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ziraat Odaları Birliği ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında yapılan protokol çerçevesinde "Sürü Yönetimi Elemanı" kursu başlatıldı.
Ziraat Odası Toplantı Salonunda Aksaray Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi uzmanlarının katıldığı eğitim programını Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak kursun ilk gününü izledi.
Dünyadaki nüfus artışının gıda ihtiyacını sürekli arttırdığını dile getiren Koçak, “Buna bağlı olarak insan sağlığı ve gıda güvenliği de çok daha fazla önem kazanmaktadır. Düzenlemiş olduğumuz mesleki eğitim kursu ile sürü yöneticisinin anlamı ve önemi, sürü yöneticiliğinde güvenlik, küçükbaş hayvanlarda zapturapt ve barınak ortamının nasıl olması gerektiği, küçükbaş hayvanlarda kayıt, bakım ve ıslah, merada hayvana nasıl bakılması gerektiği, küçükbaş hayvan besleme ve hastalıkları gibi konularda eğitim veriliyor. Üreticilerin modern hayvancılığı öğrenmesini hedefliyoruz. Bu kurslardan birçok kişi faydalandı. Önümüzdeki yıllarda bu kurslar yaygınlaştırılarak devam edecek" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER