Akü Devlet Konservatuarı Sınavları Tamamlandı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarının 2014-2015 akademik yılında Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Bölümüne öğrenci almak için düzenlediği özel yetenek sınavlarının...

Akü Devlet Konservatuarı Sınavları Tamamlandı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarının 2014-2015 akademik yılında Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Bölümüne öğrenci almak için düzenlediği özel yetenek sınavlarının tamamlandığı belirtildi.
3-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen özel yetenek sınavlarının tamamlandığı, özel yetenek sınavları için düzenlenen hazırlık kurslarına 25 kişi katılırken, sınavlara başvuran aday sayısında bir önceki yıla oranla yüzde 20 artış olduğu kaydedildi. AKÜ Ahmet Necdet Sezer Kampusü Devlet Konservatuvarı binasında gerçekleştirilen özel yetenek sınavları sonunda Müzik Bölümü Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalına 11, Piyano Ana Sanat Dalına 8, Nefesli Çalgılar ve Vurmalı Çalgılar Ana Sanat Dalına 3 olmak üzere 22 kişi, Türk Sanat Müziği Bölümü Temel Bilimler Ana Sanat Dalına 15 ve Ses Eğitimi Ana Sanat Dalına 11 olmak üzere 26 kişi, Türk Halk Müziği Bölümü Çalgı Eğitimi Ana Sanat Dalına 6 ve Ses Eğitimi Ana Sanat Dalına 7 kişi, Sahne Sanatları Bölümüne ise 5 olmak üzere toplam 67 kişin kesin kayıt yaptırmaya hak kazandığı bildirildi.
AKÜ Devlet Konservatuvarı Özel Yetenek Sınav Sonuçları’nın, AKÜ’nün "www.aku.edu.tr" adlı resmi internet sitesinde ilan edildiği de bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER