Akut’tan Nefes Kesen Eğitim

Arama Kurtarma Derneği’nin (AKUT) Eskişehir, İstanbul ve Bozüyük ekipleri, Bilecik’in Yenipazar ilçesinde bulunan Harmankaya Kanyonu’nda nefes kesen bir eğitime imza attı.Geçişi zor bir kanyonda yapılan eğitimle alakalı bilgi veren AKUT...

Akut’tan Nefes Kesen Eğitim
Arama Kurtarma Derneği’nin (AKUT) Eskişehir, İstanbul ve Bozüyük ekipleri, Bilecik’in Yenipazar ilçesinde bulunan Harmankaya Kanyonu’nda nefes kesen bir eğitime imza attı.
Geçişi zor bir kanyonda yapılan eğitimle alakalı bilgi veren AKUT Eskişehir Ekip Lideri Mete Kızıl, kanyonda zaman zaman tatbikat ve eğitimler yaptıklarını söyledi. Kızıl, “Yenipazar’a bağlı Harmankaya Kanyonu, 2 bin 896 metre uzunluğunda ve geçişi zor olan bir kanyon. Bunun içerisinde 20 metre uzunluğunda 2 tane şelale var. Ayrıca burası milli park olarak ilan edilen bir kanyon oldu. Buradan geçiş yapan ekipler var. Biz de orada olası bir kazalara karşı ekip olarak hazırlanıyoruz. Bunun için ara ara oraya gidip hem tatbikat, hem de geçişler yapıyoruz. AKUT İstanbul ve Bozüyük ekiplerimizle beraber yaptığımız eğitimte başarılı bir geçiş oldu. Hazırlıklarımıza bu şekilde devam ediyoruz” dedi.
Kızıl, kanyonda meydana gelebilecek olası kazalara karşı ekip olarak hazır durumda olduklarını da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER