Alman Çiftin Cinayet Zanlısı Tutuklandı

Antalya’nın Alanya ilçesinin Mahmutlar Mahallesi’nde 11 Ağustos’ta Alman Peter Horvath (65) ile eşi Kerstin Horvath’ı (50) öldürdüğü iddiasıyla memleketi Zonguldak’ta yakalanarak Alanya’ya getirilen Tarkan C. (37), çıkarıldığı...

Alman Çiftin Cinayet Zanlısı Tutuklandı
Antalya’nın Alanya ilçesinin Mahmutlar Mahallesi’nde 11 Ağustos’ta Alman Peter Horvath (65) ile eşi Kerstin Horvath’ı (50) öldürdüğü iddiasıyla memleketi Zonguldak’ta yakalanarak Alanya’ya getirilen Tarkan C. (37), çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Zonguldak’tan dün saat 06.30’da Alanya’ya getirilen Tarkan C., Alanya Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Mahmutlar Jandarma Karakolu’nda sorguya alındı. Tarkan C., daha sonra jandarmanın yoğun güvenlik önlemleri altında saat 21.00’de Alanya Adliyesi’ne getirildi.
Cumhuriyet Savcısı Mithat Öz tarafından sorguya alınan Tarkan C., ‘kasten adam öldürme ve yağma’ suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Tarkan C. çıkarıldığı mahkeme tarafından 00.45’de tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.
Tarkan C.’nin adliyedeki ifadesinde cinayet suçlamasını kabul etmediğini söylediği iddia edildi. Yine iddiaya göre Tarkan C. ve olayla ilgili aranan diğer cinayet şüphelisi Murat Ç. ile birlikte Alman çifte ait kredi kartından para çekerek Ankara’da alışveriş yapıp, bir otelde konakladıkları öğrenildi. Tarkan C.’nin geçtiğimiz Cuma günü Ankara’dan Zonguldak’a gittiği öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER