Almanya'yı IŞİD korkusu sardı

Almanya IŞİD'e karşı PKK'ya verdiği destek yarım kaldı. Federal Asayiş Dairesi, "IŞİD'e karşı kullanılmak üzere Kürtlere sağlanacak silah yardımının Almanya'da terör eylemlerine sebep olabilir" açıklamasında bulundu.

Almanya'yı IŞİD korkusu sardı

Almanya’da IŞİD korkusu. Federal Asayiş Dairesi (BKA), IŞİD militanları tarafından yapılabilecek terör eylemleri konusunda uyardı. BKA, Alman Hükümeti’nin, IŞİD’e karşı savaşması için Kürtlere silah göndermesi durumunda, Almanya’da yeni terör eylemleri olabileceği konusunda endişeli. Berliner Morgenpost gazetesinin haberine göre BKA, IŞİD militanları ya da sempatizanlarının silah gönderme kararını "gayrimeşru müdahale" olarak algılayıp, Almanya’yı düşman göreceğini düşünüyor.

BKA’ya göre, Almanya’dan IŞİD saflarına katılan militanlar, bu eylemler için kendileri gönüllü olup, geri dönerek eylem yapabilirler. Bireysel ya da grup olarak IŞİD’ten bağımsız, ancak onlara yakın gruplar da eyleme kalkışabilir. Gazete’nin haberine göre BKA ayrıca, Almanya’da yapılan gösterilerde karşıt gruplar arasında bu nedenle çatışma çıkmasından da endişeli.

Kürtlere silah gönderilmesi konusunda Alman Hükümeti’nin bugün karar vermesi bekleniyor. 


Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER