Altepe "Karacabey Stadyumu 1 aya hazır"

M. Fehmi Gerçeker Stadyumu’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe "Karacabey Stadyumu 1 aya hazır" dedi.

Altepe "Karacabey Stadyumu 1 aya hazır"

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, M. Fehmi Gerçeker Stadyumu’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Altepe, Karacabey’e yakışır spor tesisinin ilçeye yaklaşık 1 aylık süre zarfında kazandırılacağını söyledi.

‘Spor Şehri Bursa’yı oluşturmak hedefiyle başta olmak üzere eğitim kurumlarına spor salonları, amatör kulüplere sahalar, mahallelere halkın kullanabileceği spor tesisleri kazandıran Büyükşehir Belediyesi, ilçeleri de unutmadı. Bütünşehir uygulamasının ardından Büyükşehir sınırlarına dahil olan Karacabey İlçesi’nin stadı da Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey’de M. Fehmi Gerçeker Stadyumu’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile birlikte ilçe stadına gelen Altepe, Karacabey’e yakışır spor tesisinin 1 aya kadar hizmet vermeye başlayacağını müjdeledi. Stat inşaatının detaylarını anlatan Altepe, “Karacabey’in en önemli stadyumu olan bu yapı daha önce büyük bir harabe halindeydi. Büyükşehir Belediyemizin imkanlarıyla artık baştan sona yenileniyor. İlçeye yakışır hale getiriliyor.
Tribünlerden başlayarak, soyunma, idare ve hakem odalarına kadar her birim revize ediliyor. Artık çalışmaların sonuna geliniyor. İnşallah Karacabeyimize yakışır, ışıklandırmalı spor tesisi çok yakında maçlara sahne olacak” dedi.

Altepe, çim sahaya sahip stadyumun yanında amatör spor maçlarının ve antrenmanların yapılacağı 60x90 ebatlarında bir de suni saha yapacaklarını belirtti. Amatör spor kulüplerinin talebi üzerine böyle bir karar aldıklarını ve çalışmalara başladıklarını ifade eden Altepe, “Bir yandan mevcut stadyumu yenilerken, diğer yandan suni çim saha yapıyoruz. Yeter ki kulüplerimiz değerlendirsinler, gençliğimize sahip çıksınlar. Bu şekilde sağlıklı nesiller elde edelim. Bunun için yatırım yapıyoruz. Karacabeyimiz, insanımız için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, spora ilgili bir vatandaş kitlesine sahip olduklarını hatırlattı. Karacabey Stadyumu’nun uzun yıllar kullanımın ardından yıprandığını, mezbelelik hale geldiğini belirten Özkan, yaşanılan sıkıntıları Altepe’ye ilettiklerini ve ardından çalışmaların başladığını söyledi. Stadyumda A’dan Z’ye tadilat yapıldığını ifade eden Özkan, “Bitime çok az kaldı. Spora ilgi duyan, sporseverlerin hizmetinde bir Büyükşehir Belediye Başkanıyla çalışmanın mutluluğunu, ayrıcalığını yaşıyoruz. Burada yapılan tadilat çalışmaları nedeniyle Karacabey halkı olarak kendilerine müteşekkiriz” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe ve Özkan, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, ilçedeki kamu kurumlarının yetkilileri ve partililerden oluşan heyetle birlikte stadyum inşaatını detaylıca inceledi. 


Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2015, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326