Araç sahiplerini üzen zam haberi! Yeni yıldan itibaren fiyatlar uçacak...

Araç sahiplerine üzen bir zam haberi daha geldi. Yeni yıldan itibaren fiyatlar uçacak.

Araç sahiplerini üzen zam haberi! Yeni yıldan itibaren fiyatlar uçacak...

Yakıtı, bakımı,vergisi, trafik sigortası ve kaskosı araç sahibi olmanın maliyeti arttı. Önce pandemi ve sonra Rusya Ukranya savaşıyla birlikte Çip ve enerji krizi yaşandı. kürsel ekonomiyi etkileyen bu sebepler otomobil ve yedek parça fiyatlarını arttırdı. Araç fiyatları ve yedek parça servis maliyetlerindeki artışa paralel olarak kasko fiyatları da arttı.

Kasko fiyatları uçtu

Otomobil ve yedek parça fiyatlarındaki artış en çok kasko ve zorunlu trafik sigorstası fiyatlarını etkiledi.Rakamlar son bir yılda neredeyse 2 katına çıktı.

Sigorta Uzman Turusan Bağcı, kasko fiyatlarında yüzde 250’ye yakın artış yaşandığını söyledi. Ortalama bir araç için kasko fiyatı yaklaşık 10 bin lira. Şuanda 7-8 bin liradan aşağı kasko poliçesi bulunmanın mümkün olmadığını söyledi.

2023 yılında artıyor

Bağcı, yeni yılda ortalamada kasko fiyatları yüzde 100’den yüzde 150 arasında artacağını belirtti.

Yüksek fiyatlardan dolayı bazı sürücüler kasko yaptrımamayı düşünüyor. Bununla beraber sürücülerin çoğu kasko poliçelerini yeniledi. Hatta kaskolu araç sayısında artış oldu. Bunun sebebi ise tamir masrfalarının yüksek olması. En küçük kazalarda bile 50 bin liralık masraf çıkması.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2022, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326