- Aras Edaş Ekiplerinin Kış Sınavı…

Son yılların en şiddetli kış mevsiminin yaşandığı Doğu Anadolu Bölgesi’nde bu günlerde, hizmet sektörü çalışanları da zor şartlar altında görevlerini sürdürüyor.Doğu Anadolu bölgesinde; Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars, Iğdır,...

- Aras Edaş Ekiplerinin Kış Sınavı…
Son yılların en şiddetli kış mevsiminin yaşandığı Doğu Anadolu Bölgesi’nde bu günlerde, hizmet sektörü çalışanları da zor şartlar altında görevlerini sürdürüyor.
Doğu Anadolu bölgesinde; Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars, Iğdır, Bayburt ve Ardahan illerinin elektrik dağıtım işini yapan ARAS, eksi 30 dereceye varan soğuğa rağmen çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Aras EDAŞ sistem işletme koordinatörü Hüseyin Öcal, son bir hafta içerisinde yaşanan şiddetli fırtınanın, çatıları ve ağaçları uçurduğunu, enerji nakil hatlarına da ciddi hasarlar verdiğini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde yaşanan fırtınalarda bir gün içerisinde Erzurum’un 297 köyünde, Erzincan’ın 211 köyünde, Kars’ın 134 köyünde, Ardahan’ın 91 köyünde, Iğdır’ın 84 köyünde, Bayburt’un 73 köyünde, Ağrı’nın 63 köyünde elektrik kesintisi yaşandı. Belediye ve İl Özel İdaresi ekiplerinin kapanan yolları açmasıyla, tüm bölgede görev yapan 225 ekibimiz, canlarını hiçe sayarak arızalara müdahale etti ve tamamına yakınını giderdi.’’ dedi.
Olağanüstü durumlarda Aras EDAŞ’ın kar makinelerinin de devreye girdiğini ifade eden Öcal, “Bizlere ulaştırılan arıza kaydında ekiplerimiz hemen harekete geçiyor. Fırtınadan dolayı yollar kapalı olduğu için arıza bölgesine kar motosikletleri ve snowtracklarla ulaşılıyor. Daha sonra duruma müdahale ediyoruz. Elektriğe olan ihtiyacın gerekliliğini, bazı hastalarımız için ise hayati önem taşıdığını biliyoruz. Ekip olarak bu tür kesintilerde hava şartlarını umursamadan önceliğimizi arızanın giderilmesine veriyoruz.” Diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327