Arıklarda Azalan Sulama Suyu Borulara Çekildi

Adıyaman’ın Akçalı Köyünde Tütün için kullanılan sulama suyunun seviyesi azalarak arıklarda güçlükle ilerleyince vatandaşlar çözümü boru sisteminde buldu.Adıyaman’a bağlı Akçalı Köyünde geçimini tütünle yapan köylüler, tarla...

Arıklarda Azalan Sulama Suyu Borulara Çekildi
Adıyaman’ın Akçalı Köyünde Tütün için kullanılan sulama suyunun seviyesi azalarak arıklarda güçlükle ilerleyince vatandaşlar çözümü boru sisteminde buldu.
Adıyaman’a bağlı Akçalı Köyünde geçimini tütünle yapan köylüler, tarla sulama suyunun su seviyesinin düşmesi ile tarla suyu arıklarda ilerlemekte zorluk çekerken, köy halkı suyun arıklarda güçlükle ilerlemesinden dolayı metrelerce su borusu aldı. Su borusuyla sulama suyunu tarlara götüren, köy halkı bu yıl su sıkıntısı çektiklerini ve ürünlerde verimin yarı yarıya düştüğünü belirttiler. Su seviyesinin ger geçen gün düştüğünü belirten köy halkı, “Daha önceden köylerimizde bulunan su kaynaklarından çıkan suyun seviyesi yüksek miktardaydı. Ama bu yıl su seviyesi oldukça düştü. Su seviyesinin düşmesi ile ürünlerimizi sulayamaz olduk. Su kaynaklarımızdan tarlalarımıza arıklardan gelen su, arıklarda su seviyesinin düşük olmasından dolayı ilerleyemez oldu. Bizlerde arıklarda heba olan ve ilerlemekte güçlük çeken suyumuzu borularla tarlalara getirdik. Ama ne yazık ki, pek değişen bir şey olmadı. Bu yıl ürünlerimizin verimi neredeyse yarı yarıya düştü. Birçok kişinin ise, ürünü susuzluktan kurudu. Ne yapacağız bilmiyoruz?” şeklinde konuştular.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER