Av Sezonu Açıldı, Tezgahlar Şenlendi

Av sezonun açılmasıyla birlikte balıklar Eskişehir’deki tezgahlara da gelmeye başladı.Dün gece saat: 00.00’da av yasağının kalmasıyla birlikte balıkçılar ‘vira bismillah’ diyerek denize açıldılar. Avlanan ilk balıklar hem deniz...

Av Sezonu Açıldı, Tezgahlar Şenlendi
Av sezonun açılmasıyla birlikte balıklar Eskişehir’deki tezgahlara da gelmeye başladı.
Dün gece saat: 00.00’da av yasağının kalmasıyla birlikte balıkçılar ‘vira bismillah’ diyerek denize açıldılar. Avlanan ilk balıklar hem deniz sahilindeki, hem de çevre illerde sabahın ilk saatlerinden itibaren yavaş yavaş tezgahlardaki yerlerini almaya başladı. Eskişehir Sencer sokakta bulunan balıkçı esnafı da yeni sezon ilk balıklarını satmaya başladılar. Şimdiye kadar sadece hamsi tezgahları şenlendirirken, ilerleyen günlerde diğer balık türlerinin de geleceği belirtiliyor.
Balıkçı esnafı Müjdat Aslanbenzer bu yılki av sezonu hakkında umutlu konuştu. Aslanbenzer, ‘‘Balık sezonu nihayet açıldı. Bu sene inşallah özellikle hamsi, palamut ve çinakopu bol bekliyoruz. Vatandaşlarımızın sıklıkla balık yemesini tavsiye ediyoruz" dedi.
Balık fiyatlarıyla ilgili de ilgi veren Aslanbenzer, ‘‘Bu yıl denizden ilk hamsi partisi geldi ve 5 liradan sattık. Bir arabamız daha yolda, istavrit gelecek. Bu fiyatın devam edeceğini, palamutun da çiftinin 15 liradan satılacağını tahmin ediyoruz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER