Aysel Tuğluk askere taş attı/ Aysel Tuğluk güvenlik güçlerine taş attı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden geçmek isteyen Suriyeliler ile asker arasında çıkan olaylarda güvenlik güçlerine taş atarken görüntülenen Aysel Tuğluk'un taşlı fotoğrafları sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Aysel Tuğluk askere taş attı/ Aysel Tuğluk güvenlik güçlerine taş attı

Milletvekili HDP milletvekilinin Aysel Tuğluk, güvenlik güçlerine taş atarken görüntülerinin basına sızmasının ardından kendini savundu. Güvenlik güçlerinin gerçek mermi kullandığı için taş atttım diyerek kendini savunan vekile sosyal medyadan tepki yağıyor.

HDP Van Milletvekili Aysel Tuğluk, Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden Kobani'ye geçmek isteyenlere öğle saatlerinde güvenlik güçlerinin biber gazlı ve basınçlı sulu müdahalesi sırasında taş atarken çekilen ve sosyal medyada geniş yankı uyandıran fotoğrafıyla ilgili gazetecilere açıklama yaptı.
Aysel Tuğluk taşlı görüntüsünü savundu!


Taş attığını doğrulayan HDP'li Tuğluk, kendisini savunduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Sınır hattında 3 gündür taleplerimizle ilgili bir muhatap bulamadık. Buna karşılık 3 gündür polis ve askerin müdahalesiyle karşı karşıya kaldık. Polis toplanan gruba biber gazı, tazyikli su, hatta gerçek mermiler kullanarak müdahalede bulundu. Bu sırada benim ayaklarımın yakınına biber gazı kapsülü düştü. Ben de kendimi savunmak için o esnada yerde bulduğum taşla karşılık verdim." 


Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326