Bahçeli’den CHP’li seçmene çağrı

Afyonkarahisar’da partililere hitap eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “CHP’ye oy veren vatandaşlarım, çağrım sizleredir. Buyurun, bu defa bizimle yürüyün. Genç kardeşlerim, umudunuz olacağız, sözcünüz olacağız, sözünüz olacağız. Onurlu bir hayat için gelin bizimle yürüyün" dedi.

Bahçeli’den CHP’li seçmene çağrı
MHP Lideri Devlet Bahçeli, 7 Haziran seçim çalışmaları kapsamında geldiği Afyonkarahisar’da miting yaptı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingde polis genişlik güvenlik önlemleri alırken, mitinge çok sayıda vatandaş katıldı. Bahçeli, kadınların ve gençlerin çoğunlukta olduğunun gözlendiği mitinge yaklaşık yarım saat gecikmeli katıldı. Bahçeli’ye Ülkü Ocakları üyeleri ise bir sürpriz yaptı. Bahçeli’nin makam aracının yer aldığı MHP konvoyu miting alanına yaklaştığı esnada, konvoyun önüne atlı Ülkü Ocakları üyeleri geçti. Bahçeli, miting alanına atlılar eşliğinde girdi. Kürsüye MHP Afyonkarahisar milletvekili adaylarıyla birlikte çıkan Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına başladı.

“TÜRKİYE’Yİ SEVR ŞARTLARINA GÖTÜRMEK İÇİN KAPSAMLI OPERASYON YÜRÜTÜLMEKTEDİR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’nin 12 yıl 6 ay 17 günden bu yana iktidarda olduğunu söyleyerek, “Ne üzücüdür ki bu iktidarın, 96 yıl önceki işgal ve istila kadrosundan hiçbir farkı kalmamıştır. AK Parti’yle beraber, bugün karşımıza 1919’un küresel dayatmaları tekrar yeşermiştir. Türkiye’yi, Sevr şartlarına götürmek için büyük bir saldırı ve kapsamlı operasyon yürütülmektedir. Bedelini kanla ödeyerek kazandığımız bağımsızlığımız tehdit altındadır. Bin yıl boyunca sevgiyle yoğurduğumuz kardeşliğimiz taciz altındadır. Birlikte yaşanan yüzyılların semeresi olan kültürümüz kuşatma altındadır. Hoşgörüyle oluşmuş manevi değerlerimiz istismar kapanındadır. Milli dayanışmamızın temeli olan huzur ve asayişimiz tehlikelerin göbeğindedir. Hukuk ve adaletimiz siyasi tasallut ve yandaş hakimiyetindedir. Dürüst ve temiz yönetim arayışları rüşvet ve soygun çetesinin baskısındadır. Millet ve devletçe içinde bulunduğumuz durum özetle budur. Bu karanlık tablonun mimarı AK Parti’dir. Hamd olsun, milli varlıklarımızın tahrip edildiği kara bir dönem kapanmak üzeredir. Acımasız bir sömürüden beslenen yaygın bir yoksulluğun, yolsuzluğun, işsizliğin sona ereceği tarihe artık ulaşılmıştır. Teslimiyetçi ve soyguncu bir iktidarın nihayet sonuna gelinmektedir. AK Parti dönemi 20 gün sonra sona erecektir. Mutlu sona yalnızca 20 gün kalmıştır. AK Parti iktidarı ve beraberindeki şer ve menfaat çeteleri bir daha gelmemek üzere inşallah silinip gidecektir" diye konuştu.

“BU MUSİBETLERİN KAYNAĞI AK PART’İDİR”

7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye’yi MHP’nin inşa edeceğini savunan Bahçeli, “Türk milleti bu işbirlikçi ve istismarcı güruhu elinin tersiyle itecektir. AK Parti denen zihniyetten ise geride kavga, taviz, hakaret ve dayatmadan ibaret bir kara dönem kalacaktır. Fakat biz bu kara dönemi onaracağız. Biz bu musibetin üstesinden geleceğiz. Yürüyüşümüzün gayesi de budur. Dağılan umutları toplamak için yürüyoruz. Kırılan hayalleri canlandırmak için yürüyoruz. Yıkılan adaleti ayağa kaldırmak, kast edilen kardeşlik bağlarını güçlendirmek, çalınan milli serveti haramzadelerden almak, ağır yara alan ahlakı düzeltmek için yürüyoruz. Tahribattan anormal etkilenen huzuru ihya etmek, darbe alan güvenliği iyileştirmek için yürüyoruz. Biz esenliğe yürüyoruz, siz de var mısınız? Biz ekonomik refah ve toplumsal huzura yürüyoruz, bize katılacak mısınız? Biz milli birliği kuvvetlendirmek için yürüyoruz, bizim yanımızda olacak mısınız? Biz Türkiye için yürüyoruz, sizler de destek olacak mısınız? O zaman diyorum ki ‘Bizimle yürü Afyonkarahisar.’ Yürüdük yürüyeli hainler korkuyor. Yürüdük yürüyeli rüşvetçiler siniyor, millet düşmanları telaşla sağa sola kaçışıyor. Ama nafile, kaçamayacaklar, kurtulamayacaklar, mutlaka yedikleri haram lokmalar burunlarından getirilecektir. Hakikaten tahribat büyüktür. Bu tahribattan bütün Türkiye gibi elbette Afyonkarahisar da ve üstelik fazlasıyla payına düşeni almıştır. Bu kadar ağır bir hasarı ancak 93 yıl önce kaçarken Karahisar’ı tahrip eden, Karahisarlıyı katleden Yunanlı verebilmiştir. Bugünkü yıkımın şiddetine baktığımızda manzara o yılları çağrıştırmaktadır. Kıymetli Afyonkarahisarlılar, tarihi benzerliğe bakın ve siz söyleyin. Evet, muhterem Afyonkarahisarlılar, bu musibetlerin kaynağı AK Parti, müsebbibi ise Erdoğan ve Davutoğlu’dur” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI REJİM VE SİSTEMİ RAFA KALDIRMAK İÇİN HAZİNE İMKANLARIYLA MEYDANLARA İNMİŞTİR”

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu eleştiren Bahçeli, “Kaçak siyaset yapan Erdoğan ve onun yörüngesine tutunmuş Davutoğlu’na göre, Türkiye’de, Cumhuriyet tarihinde yapılan hiçbir hizmet yoktur. Ne kadar eser ve hizmet varsa AK Parti ile olmuştur. Bu hizmetlerin ilkleri de hep AK Parti ile gerçekleşmiştir. Bunlara göre AK Parti ilklerin partisidir ve bunlar her yerde hep ilkleri yaptıklarını söylemektedirler. Evet, doğrudur, Erdoğan ve Davutoğlu hep ilkleri gerçekleştirmiştir. Siyaset tarihimizde ne kadar garabet ve rezalet varsa ilk kez bunlarla yaşanmıştır. İlk kez bir Cumhurbaşkanı Anayasayı delmiştir. İlk kez bir Cumhurbaşkanı açıktan siyasi taraf tutmuştur. İlk kez bir Cumhurbaşkanı defalarca Anayasa suçu işlemiştir. İlk kez bir Cumhurbaşkanı muhalefetle bu kadar kavga etmiş, kindarlığını, tahammülsüzlüğünü ispatlamıştır. İlk kez bir Cumhurbaşkanı rejim ve sistemi rafa kaldırmak için hazine imkanlarıyla meydanlara inmiştir. İlk kez bir Cumhurbaşkanı asgari ücretin arttırılması tekliflerine sinirlenmiş, kaçak ve karanlık saraya sizlerin helal rızkını saçmıştır. Başbakan için de ilkler vardır ve saymakla bitmeyecektir” dedi.

“AK PARTİ MİLLETİMİZİN BİR KEZ DAHA ALDANACAĞINI ZANNETMEKTEDİR”

Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

“İlk kez bir Başbakan serok olmuş, doğuda başka, Afyon’da başka konuşmuş, fırıl fırıl dönmüştür. İlk kez bir Başbakan kendi makamını ortadan kaldırmak için siyaset meydanlarına çıkmış, itibar ve saygınlığını yıkmıştır. İlk kez bir Başbakan, terbiye ve ıslaha bu kadar muhtaç düşmüştür. İlk kez bir Cumhurbaşkanı ve Başbakan millilikten bu kadar savrulmuş, ilk defa küresel cinayet projelerinin eteğine tutunmuşlardır. AK Parti israfta ilk, soygunda ustadır. AK Parti insan onurunu çiğnemede ilk, milli ahlakı köreltmede zirvedir. AK Parti Türkiye’ye kötülükte marka, Türk düşmanlığında ileri karakoldur. Biz hırsızlar hesap versin, karakola ve adliyeye gitsin diyoruz, onlar sandığa gidelim, millet karar versin diyorlar. Biz çözülmeye kapı açmayın, milleti birbirine düşüreceksiniz diyoruz, onlar güzel şeyler olacak, milli birlik ve kardeşlik canlanacak diyorlar. İlk defa ekonomi büyürken, işsizlik AK Parti döneminde artmıştır. İlk defa bir Başbakan zam isteyen bir memura, İMF’yi ikna edin demiştir. Toplam borcumuzun 400 milyar doları aşması da bir ilktir. Üretmeyen Türkiye’mizin göstergesi olan ithalatın patlaması da bir ilktir. AK Parti milletimizin bir kez daha aldanacağını zannetmektedir. Erdoğan ve Davutoğlu, inanç istismarının yeniden maya tutacağını sanmaktadır. Ben, sizlerin AK Parti ile geçen kara günleri unutmayacağınızdan eminim.”

“AK PARTİ DE YABANCI BİR PROJE OLUP İTHAL EDİLMİŞTİR”

AK Parti’nin iktidar döneminde bir çok alanda ürün ithalatı gerçekleştirdiğini dile getiren MHP Lideri Bahçeli, “Erdoğan’ın gözdesi kupon araziler, ayakkabı kutularıdır. Hayvancılık ona göre gereksiz, tarım boş iştir. Nasıl olsa yurt dışından ithal edip karşılayacaktır. Çiftçilik Başbakana göre ilkel ve lüzumsuzdur. Patates tarlada 80 kuruş, pazarda, markette ateş pahasıdır. Şuhutlu üzgündür. İthalatçılar, stokçular, komisyoncular el ovuşturmaktadır. Hayvan ithaldir, saman ithaldir, buğday ithaldir, arpa ithaldir. AK Parti de yabancı bir proje olup ithal edilmiştir. Üreticiyi düşünen yoktur. Sayıları artan Suriyeli sığınmacılar Afyonkarahisar’ın sosyal ve ekonomik dengesini sarsmaktadır. Çiftçilerimiz bankalara çalışmaktadır. Aranızda bu gerçekleri yalanlayacak var mıdır? Pancar üreticisi Afyonlu aç kalmış, Davutoğlu’nun umurunda değildir. Arpa ve buğday çiftçisi Afyonlu sefalete sürüklenmiş, Başbakanın aklında yoktur. Afyonkarahisar’da her evde en az bir işsiz vardır. Esnaf can çekişmektedir. Geleceğiniz ipotekli, ödenmemiş senetler peşinizdedir. Kredi kartlarınızın limiti dolmuş, faiz üstüne faiz binmektedir. Durum kötüdür. Bu acı verici gerçeklerin sorumlusu AK Parti’dir. Bildiğiniz gibi, AK Parti’nin kuruluş yeri burasıdır. Sürekli Afyon’dan yola çıktık diyerek ahkam kestiler. Ancak AK Parti’nin kurulduğu Afyonkarahisar yıkıldığı yer de olacaktır” şeklinde konuştu.

BAHÇELİ CHP SEÇMENİNDEN DE OY İSTEDİ

Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçmeninden de oy isteyen Bahçeli şunları söyledi:

“Bu kutlu ve milli göreve hazır mısınız? Hakkınıza ve hukukunuza sahip çıkıp AK Parti’yi bitirecek misiniz? Afyonkarahisar’ı işsizliğe, yoksulluğa ve yolsuzluğa terk eden AK Parti’den hesap soracak mısınız? Bu evetler, yaklaşan Milliyetçi Hareket’in iktidarının müjdesidir. Doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi, Alevisi, Sünnisi herkesi alacak kadar yüreğimiz büyüktür bizim. Türkiye sevdalılarını, yüreği vatan için çarpan herkesi MHP’nin iktidar yürüyüşüne davet ediyorum. Kavgadan, karışıklıktan, çatışmadan bıkan herkesi MHP’nin iktidarına omuz vermeye çağırıyorum. AK Parti’ye oy veren vatandaşlarım, ülkemiz kötüye gidiyor. Ülkeniz için, milletiniz için, vatanınız için, istikbaliniz için bu defa birlikte yürüyelim. MHP varken çareyi başka yerde aramayın, gelin aramıza katılın. CHP’ye oy veren vatandaşlarım, çağrım sizleredir, buyurun, bu defa bizimle yürüyün. Genç kardeşlerim, umudunuz olacağız, sözcünüz olacağız, sözünüz olacağız, onurlu bir hayat için gelin bizimle yürüyün. Kararsız duran, henüz tercihini yapmamış kardeşlerim; boşuna zaman kaybetmeyin, bilin ki MHP sizinledir, sizlerin yanındadır. Soruyorum, bizimle yürümek, MHP’yi iktidara taşımak için oy verecek misiniz? 7 Haziran’da mührünüzü üç hilale heyecanla vuracak mısınız? İşte milli mücadele azmi, işte kahraman Afyonkarahisar’ın yılmaz nefesi. Allah hepinizden razı olsun. Genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır.”

Bahçeli, mitinge katılan vatandaşlara kürsüden karanfil dağıttıktan sonra, Uşak’ta gerçekleştirilecek mitinge katılmak üzere kalabalık bir konvoy eşliğinde kentten ayrıldı. 


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326