Bakan Müezzinoğlu Bursalı şehidin cenazesi için geldi

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul'da terör örgütü tarafından polis ekiplerine yönelik düzenlenen saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hainler ve teröristler bilsin ki dökülen kanın hesabı sorulacak, intikamı mutlaka alınacak. Bedelini ağır ödeyecekler" dedi.

Bakan Müezzinoğlu Bursalı şehidin cenazesi için geldi
İstanbul’da önceki akşam terör örgütü tarafından çevik kuvvet ekiplerine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Hüseyin Akyüz’ün cenazesine katılmak için Bursa’ya gelen Bakan Mehmet Müezzinoğlu, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız’ı yeni makamında ziyaret etti. Vali İzzettin Küçük ve AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun’un da yer aldığı ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, “22.30 sıralarında kafilelerin dağılmasından sonra güvenlik güçlerimize karşı haince planlanmış bir terör eylemi yapıldı. Bugün itibariyle 36 polis memurumuzu kaybettik. 36 emniyet görevlisi şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. 8 de sivil kaybımız var. 6’sının kimlik tespitleri yapıldı. 2’sinin kimlik tespitleri yapılamadı. Milletimizin başı sağ olsun. Milletin birlik beraberliğini, kardeşliğini, geleceğe ait olan hedeflerini ve ideallerini engelleyemeyecekler” dedi.

“Bedelini ağır ödeyecekler”
Müezzinoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu büyük millet vasiyete sahip çıkacaktır. Tabii ki bu büyük hedeflerden rahatsız olanlar var; bunlar rahatsız olmaya devam etsinler. Bu ülkenin evlatları, bu ülkenin yöneticileri asla vazgeçmeyecektir. İnşallah cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde o hedefleri büyük oranda yakalamış bir Türkiye onurunu yaşayacağız. Bunlardan kimlerin rahatsız olduğunu bu millet biliyor. Bu tuzakları kuran maşaların arkasında kimlerin olduğu da biliniyor. Memleketin, bütün bu tuzak kurucuların, maşaların üstesinden gelebilecek gücü de var, iradesi de var. Bunu başaracak bir süreci inşallah hep beraber oluşturacağız. Hainler ve teröristler bilsin ki dökülen kanın hesabı sorulacak, intikamı mutlaka alınacak. Bedelini ağır ödeyecekler.”

"O hesabın da sorulduğu günler yakındır"
Vatandaşların emniyet güçlerinin yanında olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, “Bugün Bursa’ya, saldırıda kaybettiğimiz Erzurum doğumlu Hüseyin Akyüz’ün cenazesi vesilesiyle geldim. Hüseyin Akyüz kardeşimizin şahsında bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emniyet camiamızın başı sağ olsun. Güvenlik güçlerimiz şunu bilsin ki 7’den 70’e bütün vatandaşlarımız onlarla beraberdir. Her zaman onların yanında olmak, onlarla birlikte bu ülkenin güvenliğinin çok daha iyi noktaya taşınmasında birlikte olmak bizim görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Rabbim onlara güç, kuvvet versin. Bütün bu hain planları bozacak olan ve bu tuzakları kuranlara hesap soracak olanlar onlardır. İnşallah o hesabın da sorulduğu günler yakındır” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326