Bakan Nebati'den KKM açıklaması: "Haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum"

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kur korumalı mevduat hesabına ilişkin eleştirilere yönelik olarak "Haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum" dedi.

Bakan Nebati'den KKM açıklaması: "Haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum"

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Nebati, kur korumalı mevduatın döviz kurları üzerinde manipülasyon yapmak isteyenlerin yoluna taş koyduğunu ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

"Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır.  Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor. Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER