BAKAN YARDIMCISI MUHAMMET BALTA ADAY ADAYLIĞI İÇİN SAHAYA İNDİ

Önümüzdeki günlerde görevinden istifa ederek AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olmayı planlayan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Trabzon’da bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon...

BAKAN YARDIMCISI MUHAMMET BALTA ADAY ADAYLIĞI İÇİN SAHAYA İNDİ
Önümüzdeki günlerde görevinden istifa ederek AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olmayı planlayan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Trabzon’da bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Barosu, Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı, AK Parti Yomra, Arsin, Araklı ve Sürmene ilçe teşkilatlarını ziyaret eden Bakan Yardımcısı Balta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletine sahip çıktığını söyledi. Eski Türkiye ile yeni Türkiye’yi karşılaştıran Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, zamanında bir şiir yüzünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hapse girdiğini hatırlattı. "Hapse giren Cumhurbaşkanımız yılmadı, bıkmadı, usanmadı, çalıştı. Ekibine sahip çıktı. Milletine sahip çıktı. Bu millette ona sahip çıktı" diyen Balta, "2001 yılında AK Parti kuruldu 2002’de tek başına iktidara gelindi. Enerjide dışa bağımlı, dış politikada saygınlığını yitirmiş bir ülke devralındı ancak 2002 sonrası bu dava ve bu davanın mensupları insanların hem gönüllerini birleştirdiler hem de fiziki yönden birbirlerini yakınlaştırdılar. Bu memleketi ve insanını seviyoruz. Bu kültürle yetiştik." Bundan sonra da çok çalışılması gerektiğinin altını çizen Balta, şöyle konuştu: "Milliyetçilik bu memleketteki, köydeki insanı da doğalgazla tanıştırmaktır. Milliyetçilik IMF’ye borcu ödemektir. 36 milyar ihracatı 150 milyar doların üzerine çıkarmaktır. Şu anda Merkez Bankası rezervimiz 27 milyar dolardan 135 milyar dolara çıkmış. Milliyetçilik Şırnak’ta, Bitlis’te hastane yapmaktır. Milliyetçilik bu al bayrağı 780 bin kilometrekarenin her noktasında sallamaktır. Milliyetçilik ecdadın iz bıraktığı Somali’de de Bosna Hersek’te de Türk cumhuriyetlerindeki en ücra köşelerde de o mirası yeniden ayağa kaldırmaktır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327