Bakanlık hizmet binasında göçük!

Başkent Ankara'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Ankara Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü hizmet binasının inşaatında göçük meydana geldi. Olayda 1 işçinin göçük altında kaldığı belirtildi.

Bakanlık hizmet binasında göçük!
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Ankara Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü hizmet binasının inşaat alanında meydana gelen göçük sonrasında 7 saat süren çalışma sonucunda 1 kişinin cesedi çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre göçük, saat 04.00 sıralarında Yenimahalle ilçesi Cem Ersever Caddesi üzerindeki Ankara Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü hizmet binasının inşaat alanında meydana geldi. İddiaya göre, binada gece bekçisi olarak çalışan Hüseyin Sayam (45), bağlantı yerinde kaçak oluşan su borusunu tamire gitti. Sayam, boruyu tamir ettiği sırada toprağın göçmesi sonucu 7 metrelik toprağın altında kaldı. Şantiyede bulunan işçiler, sesi duyarak olay yerine koştu. İşçiler ellerine kovaları alarak toprak altında kalan Sayam’ı kurtarmaya çalıştı. Bu arada işçiler olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekiplerini çağırdı. Olay yerine çok sayıda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri geldi. Göçüğün yaşandığı yere emniyet şeridi çeken polis ekipleri, çevre güvenliğini sağladı. İş makinasıyla belirli bir yere kadar kazılan toprak, daha sonra kovalara doldurularak boşaltıldı. 7 saattir süren çabalar sonucunda Sayam’ın cansız bedeni çıkarıldı. Sayam’ın cesedi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.


Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER