BALDIZINI KAÇIRIRKEN ÖLDÜRÜLEN GENCE AİLESİ SAHİP ÇIKMADI

Baldızını kaçırdığı için İstanbul Esenler Otogarı’nda dün öldürülen Hamdullah Ayaydın’ın ailesi çocuklarının yüz kızartıcı bir suç işlediğini belirterek, taziyeleri kabul etmedi.Ailesi, yapılan hareketin yüz kızartıcı bir...

BALDIZINI KAÇIRIRKEN ÖLDÜRÜLEN GENCE AİLESİ SAHİP ÇIKMADI
Baldızını kaçırdığı için İstanbul Esenler Otogarı’nda dün öldürülen Hamdullah Ayaydın’ın ailesi çocuklarının yüz kızartıcı bir suç işlediğini belirterek, taziyeleri kabul etmedi.
Ailesi, yapılan hareketin yüz kızartıcı bir suç olduğu için gazetecilerin görüntü almaya müsaade etmezken Hamdullah Ayaydın’ın (25) yaptığı hareketin hem İslam’da hem de bölgenin örf ve geleneklerinde yeri olmadığını bu yüzden ne cenazesini ne de taziyesini kabul etmediklerini söyledi.
İki yıl önce evlenen Hamdullah Ayaydın’ın 1 yaşlarında bir kızının olduğu öğrenildi. Öldürülen Ayaydın’ın babasıyla beraber aynı evde kaldığı öğrenilirken, baba evinde ise taziye çadırının kurulmadığı görüldü.
İddialara göre 2 gün önce Hamdullah Ayaydın gündüz saatlerinde eşini yanına alarak kayınbabasının evine gitmiş, dönüşte eşi ve 19 yaşındaki baldızı C.İ. ile beraber eve doğru ilerlerken, evinin önünde eşini arabadan atıp baldızı C.İ. ile İstanbul’a kaçmıştı. Ayaydın, İstanbul otogarında indiklerinde ise iddialara göre kayınları tarafından bıçaklanarak öldürülmüş, beraberinde kaçan baldızı ise ağır yaralanmıştı.
Hamdullah Ayaydın’ın ailesi oğullarının yaptığı hareketi yüz kızartıcı bir hareket nitelendirerek, cenazeye sahip çıkmadı. Ayaydın’ın cenazesinin İstanbul’da defnedildiği iddia edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326