Balıkesir Büyükşehir Belediyesi "ne Mutlu Türk’üm Diyene" Tabelasını Kaldırdı

Balıkesir’in en işlek caddelerinden olan Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki ’’Ne Mutlu Türk’üm Diyene" yazısı kaldırıldı.Balıkesir’de "Ne mutlu Türk’üm Diyene" tabelasının ekipler tarafından kaldırılmasının ardından MHP İl...

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Balıkesir’in en işlek caddelerinden olan Milli Kuvvetler Caddesi’ndeki ’’Ne Mutlu Türk’üm Diyene" yazısı kaldırıldı.
Balıkesir’de "Ne mutlu Türk’üm Diyene" tabelasının ekipler tarafından kaldırılmasının ardından MHP İl Başkanı Argun Atıcı açıklamalarda bulundu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni ağır bir dille eleştiren Atıcı, "Bugün şehrimizde yaşanan bir olay bizi ve tüm Balıkesir halkını kahretmiştir. Balıkesir Kuva-i Milliye’nin başkentidir. Şehrimizin en büyük caddesinin adı da ’Milli Kuvvetler Caddesi’dir. Bugün ’Ne mutlu Türk’üm Diyene’ yazısı belediye araçları tarafından kaldırılmıştır. Bu hareket Balıkesir halkına karşı saygısızlık, Kuva-i Milliye kahramanlarımıza karşı vefasızlıktır. Biz o yazıyı eskisinden daha görkemli bir şekilde o caddeye tekrar asacağız" diye konuştu.
Öte yandan, yazının kaldırılmasından ardından tepkilerin odağı haline gelen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Şehir merkezindeki en büyük ana arter olan Milli Kuvvetler Caddesi’nin girişlerinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün veciz sözü, “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” yazısı maalesef yaklaşık 1 yıldır süren arızalanmalarından dolayı harflerde ve değişik bölümlerde sönmeler yaşandığı için meydana gelen olumsuzluğun giderilebilmesi için sökülmek zorunda kalınmıştır. Bu kapsamda Milli Kuvvetler Caddemizin her iki girişine de özel olarak tasarlanan rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı Türk Bayrağımız konulmuştur. Milli Kuvvetler Caddesi girişlerine uygun şekilde 70x110 cm ebatlarında hazırlanan şanlı bayrağımız ile ortaya çıkan yeni estetik görüntünün varlığı halkımız tarafından da beğenilmiştir. Tekrar hatırlatmak isteriz ki, önceki yazılı levhanın kendine özel teknik özellikleri nedeniyle uzun zamandır devam eden arızalanmasından dolayı yaşanan olumsuzluklar böylelikle önlenmiş, yazı sökülmek zorunda kalınmış, bunun yerine büyük ebatlarda ve tamamen özel tasarlanan led ışıklarla donatılı şanlı Türk Bayrağımız konuşlandırılmıştır" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326