Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanı Bülbül İle Biraraya Geldi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, TİKA, AFAD ile Atatürk, Kültür, Dil, Tarih ve Yüksek Kurumu’ndan brifing alacaklarını belirterek, "Bütün bu kurumlarımızın yöneticileriyle...

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanı Bülbül İle Biraraya Geldi
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, TİKA, AFAD ile Atatürk, Kültür, Dil, Tarih ve Yüksek Kurumu’ndan brifing alacaklarını belirterek, "Bütün bu kurumlarımızın yöneticileriyle en uzak ihtimalle 15 günde biraraya gelerek, ortak toplantılar yapacağız" dedi.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül ile görüştü. Kurtulmuş, görüşme sonrası yaptığı konuşmada, "1 Eylül tarihi itibarıyla Başbakan Yardımcısı olarak göreve başladık. Hafta içerisinde bize bağlı olan kurumların başkanı olan arkadaşlarımızla yakından tanışma fırsatını bulduk. Bugün ve yarın da 4 kurumumuzun değerli yöneticileri kurumları hakkında bizlere brifing sunacaklar. Öncelikle Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar’da başlıyoruz, arkasından TİKA, AFAD ve Atatürk, Kültür, Dil, Tarih ve Yüksek Kurumu’yla bu brifinglerimizi alarak devam edeceğiz. Ayrıca bildiğiniz gibi Medeniyetler İttifakı Projesi de bize bağlı başbakan yardımcılarının uhdesinde bulunan bir konudur. Bu konularla ilgili bütün kurumları yakından tanıdıktan sonra önümüzdeki hafta pazartesiden itibaren de yeni dönemle ilgili zaten devam eden çalışmaları iyi bir koordine ile yeniden start vererek yolumuza devam edeceğiz. İşin güzel tarafı, bu 4 kurumun her birisi ve ayrıca Medeniyetler İttifakı Projesi aslında bizim geniş medeniyet coğrafyamıza hitap eden, hem yurtdışı Türkler itibarıyla hem akraba topluluklar itibarıyla hem Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Kuzey Afrika’ya kadar çok geniş bir alanda bizim medeniyetimizi, kültürümüzü, ona ait olan eserleri yeniden ihya etmek, bugün bizim sahip olduğumuz değerleri bütün dünyaya tanıtmak ve takdim etmek bakımından her birisi birbirinden değerli kurumlar. Bunlar arasında ciddi bir koordinasyon da sağlayacağız. İnşallah bütün bu kurumlarımızın yöneticileriyle en uzak ihtimalle 15 günde biraraya gelerek ortak toplantılar yapacağız ve koordinasyon içerisinde bu kurumlar tekrara düşmeden, birbirleri arasındaki ilişkileri de çok iyi koordine ederek ve gerçekten de hiçbir boşluk alanı bırakmadan yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER