Başiskele Modern Bir Kent Meydanına Kavuşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Başiskele Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Başiskele Serdar Mahallesi’nde yapımı devam...

Başiskele Modern Bir Kent Meydanına Kavuşacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Başiskele Kent Meydanı’nda incelemelerde bulundu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Başiskele Serdar Mahallesi’nde yapımı devam eden kent meydanı ve yeni belediye binası projesini inceledi. Genel Sekreter Büyükakın, 10 dönümlük alanı kapsayan projenin Başiskele’ye yeni bir vizyon kazandıracağını ifade etti. Genel Sekreter Büyükakın, “Proje tamamlandığında modern bir belediye binası oluşacak. Geniş kent meydanıyla belediyeye gelen vatandaşlar ferah bir ortamda ağırlanacak” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a incelemeleri sırasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatör Adnan Bilgiç ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Altay eşlik etti. Bodrum betonarme çalışmaları tamamlanan yapının zemin kat uygulamaları devam ediyor. Kent meydanı ve belediye hizmet binası bodrum, zemin ve iki kat şeklinde inşa edilecek. Projede kamera, kartlı geçiş sistemi, yangın tesisatı, acil anons sistemi, meclis salonu için özel ses görüntüleme sistemi gibi teknik uygulamalar bulunacak.
Bodrum katta sığınak, arşiv ve teknik birimler yer alacak. Zemin katta seminer salonu, birinci katta da ofisler yer alacak. İkinci kata idari personel odaları yapılacak. Projedeki bina alanının dışında kalan bölüm kent meydanı olarak düzenlenecek. Projede 52 araçlık bir de otopark yer alacak. Projenin toplam inşaat alanı 6 bin 810 metrekare olarak gerçekleşecek.
Ana bina iskeleti betonarme olup dış cepheye traverten kaplama, ahşap kaplama, alüminyum giydirme cephe ve alüminyum cephe motifi uygulanacak. Ana bina çatısı metal kenetli çatı sistemi ile kaplanacak. Seminer salonu iskeleti çelik karkas olup, dış cephesi cam ve traverten kaplama şeklinde düzenlenecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER