Başkan Böcek’ten Kursiyerlere Sertifika

Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) yaz dönemi mezunlarını verdi.Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM’nde 30 Haziran ile 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında 3 bin kursiyer 18 branşta eğitim gördü. 278 ortaokul öğrencisi...

Başkan Böcek’ten Kursiyerlere Sertifika
Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) yaz dönemi mezunlarını verdi.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM’nde 30 Haziran ile 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında 3 bin kursiyer 18 branşta eğitim gördü. 278 ortaokul öğrencisi ise Etüt Merkezi’nde Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Türkçe derslerinden Liseye Giriş Sınavı’na hazırlık eğitimi aldı. Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu’nda düzenlenen törenle iki ay süren yaz eğitim dönemini başarıyla tamamlayan bin 136 öğrenciye sertifikaları verildi. Törenin açılış konuşmasını yapan Konyaaltı Belediye Başkan Muhittin Böcek, meslek ve sanat edindirme kurslarını çok önemsediğini kaydetti. Özellikle bu kurslarda aldığı eğitimle çeşitli meslek gruplarında iş hayatına atılan ev hanımlarının aile ekonomisine katkı koyabildiklerine dikkat çeken Başkan Muhittin Böcek, KONSEM ve Etüt Merkezi’nde 2 aylık yaz dönemi süresi içinde 3 bin kişiye 18 ayrı branşta meslek ve sanat eğitimi verdiklerini söyledi.
Konuşmaların ardından sahne alan Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi halk oyunları kursiyerleri, izleyenlere muhteşem bir gösteri sergiledi. Başkan Böcek, bağlama, gitar, keman, piyano, resim, seramik, halk oyunları, tenis, futbol, basketbol, jimnastik, satranç, bale, İngilizce, Rusça, binicilik gibi meslek ve sanat alanlarında eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER