Başkan Çerçioğlu’ndan 7 Eylül Kutlama Mesajı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Günü’ne ilişkin kutlama mesajı yayınlandı. Çerçioğlu mesajında "Bugün Aydın’ın özgürlük günüdür. Kurtuluş Savaşı’nın açık hava müzesi,...

Başkan Çerçioğlu’ndan 7 Eylül Kutlama Mesajı
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Günü’ne ilişkin kutlama mesajı yayınlandı. Çerçioğlu mesajında "Bugün Aydın’ın özgürlük günüdür. Kurtuluş Savaşı’nın açık hava müzesi, Cumhuriyetimizin simgesi Aydın kenti, 92. Kurtuluş Gününü gurur ve coşkuyla kutlamaktadır" dedi.
7 Eylül’ün Aydın için ayrı bir önem taşıdığını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, mesajında "7 Eylül, bu toprakların hürriyet tutkusudur. Bağımsızlığa olan inanç, efelerin azmi ve ülke sevdasıdır. Bugün Aydın’ın özgürlük günüdür. Kurtuluş Savaşı’nın açık hava müzesi, Cumhuriyetimizin simgesi Aydın kenti, 92. Kurtuluş gününü gurur ve coşkuyla kutlamaktadır. Bize bu özgürlüğü veren Başkomutan Büyük Önder Atatürk, şanlı ordumuz, düşmanla göğüs göğse çarpışan analarımız, atalarımız ve efelerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. 7 Eylül’ün Aydın için bir dönüm noktası olduğunu asla unutmuyoruz. Cumhuriyet rejimi bu kenti yeniden yaratmıştır. 7 Eylül 1922’de tamamen yakılıp, yıkılmış bir kent olarak kurtarılan Aydın, dünyanın Türk Mucizesi adını verdiği cumhuriyetin ilk on yıllık sürecinde sil baştan kurulmuş bir kenttir. Aydınlıların cumhuriyet tutkusunun köklerinde bu başarı, bu özveri yatar. Bu duygularla 92. Kurtuluş Günümüzü kutlamaktan büyük onur duyduğumuzu belirtir, saygılar sunarım" ifadelerine yer verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER