Başkan Polat: “yakınca Eski Belediye Binası Yeri Meydan Olarak Düzenlenecek”

MALATYA (İHA) – Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, yıkım talimatı verilen eski belediye binası alanının meydan olarak düzenleneceğini ifade etti.Çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat konuyla...

Başkan Polat: “yakınca Eski Belediye Binası Yeri Meydan Olarak Düzenlenecek”
MALATYA (İHA) – Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, yıkım talimatı verilen eski belediye binası alanının meydan olarak düzenleneceğini ifade etti.
Çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Polat, "Bu binada yapılan testlerde binamızın çürük olduğu tespit edildi. Arkadaşlarımızın verdiği bilgiler doğrultusunda binasın yapısıyla ilgili değerlendirmeyi yaptık. Binanın çürük olmasından dolayı yıkımına karar verdik. Yıkımı gerçekleştirdikten sonra burası meydan olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır" dedi.
Meydanların adeta şehrin can damarlarından biri olduğunu kaydeden Başkan Polat, “Meydanlar, şehrin karakterini gün yüzüne çıkarır. Yeşilyurt’ta yapılan tüm yatırımların, kent kimliğini ve kentsel nitelikleri yükselttiğini görüyoruz. İlçemiz için ekonomik ve sosyal değişim sürecine çağdaş çözümler gerektiğinin bilincindeyiz” dedi.
Polat, Yeşilyurt Belediyesi olarak sürdürülebilir, yaşanabilir, sağlıklı kentleşme koşullarına uygun nitelikli kentsel alanların tasarımı ve uygulanması doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326