Başkan Yılmaz, Bişkek Büyükelçisi Kılıç’ı Ziyaret Etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Metin Kılıç’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.“6. Türk Dünyası Mühendislik Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı”na katılmak için...

Başkan Yılmaz, Bişkek Büyükelçisi Kılıç’ı Ziyaret Etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Metin Kılıç’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.
“6. Türk Dünyası Mühendislik Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı”na katılmak için Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bulunan Başkan Yılmaz, buradaki temaslarına devam ediyor. Başkan Yılmaz, temasları çerçevesinde Türkiye’nin Bişkek Büyükelçisi Metin Kılıç’ı elçilik binasında ziyaret ederek bir araya geldi.
Ziyaret sırasında Başkan Yılmaz’a Kırgızistan ve bu ülkedeki ticari imkanlar konusunda bazı bilgiler aktaran Büyükelçi Kılıç, buradaki yatırım olanaklarından bahsetti. Başkan Yılmaz da Samsun hakkında bilgiler vererek Samsun ve Bişkek kentleri arasındaki sosyal, kültürel ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda çok istekli oldukların, bunun için her türlü kolaylık ve imkanın oluşturulması adına çaba göstereceklerini ifade etti.
Konuşmaların ardından Başkan Yılmaz tarafından Büyükelçi Kılıç’a günün anısı olarak çerçeve içerisinde bir Osmanlı kaftanı hediye edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER