Başkanlık yarışında sürpriz isim

Galatasaray'da başkan Ünal Aysal'ın olağanüstü seçimde aday olmayacağını açıklamasının ardından başkanlık yarışı kızıştı. Alp yalman ve Mehmet Helvacı'nın adaylıklarını açıklamasından sonra daha öncede adaylık için yarışan Adnan Öztürk'ün de adaylık için yeniden harekete geçtiği konuşuluyor.

Başkanlık yarışında sürpriz isim

Ünal Aysal'ın kararını açıklamasının öncesinde başkan adaylığını ilan eden Alp Yalman, şu anda 25 Ekim'deki kongrede tek aday olarak meydana çıkmış durumda. Aysal'ın çekilme kararının ardından sarı kırmızılı kulislerden öncelikle çıkan şu ki, Alp Yalman seçime yalnız girmeyecek, eğer sürprizler olmazsa da çok adaylı ve heyecanlı bir seçim olacak. Yalman'ın listesini de büyük ölçüde hazırladığı ve uzun yıllardır kongre tecrübesi yaşamış isimlerle bir araya gelerek seçimi kazanma şansını artırmayı planladığı görülüyor. Kongre kulislerine uzak olan ve kulübün genç üyelerine uzak olduğu bilinen Yalman, bu açığı kapatmak amacıyla da Ünal Aysal yönetiminden daha önce istifa eden Sedat Doğan'ın desteğini almış durumda.

PROFESÖR ADAYLAR

25 Ekim'deki kongrede Alp Yalman'ın karşısına çıkması muhtemel öncelikli iki isim de profesör. Adnan Polat yönetiminde ikinci başkanlık yapan Hukuk Profesörü Mehmet Helvacı ile geçmiş dönem başkanlarından Alp Yalman, Faruk Süren ve Özhan Canaydın yönetiminde yer alan tıp profesörü Ahmet Özdoğan. Her iki isim de uzun yıllar sarı kırmızılı kulüpte yöneticilik yaparak gelirken, öncelikle Ünal Aysal döneminde sona erdirilemeyen mali krize çare olma iddiasıyla yola çıkacaklar.

Profesör Ahmet Özdoğan, daha önce başkan adayı olan Turgay Kıran'ın da desteğini alarak, geniş tabanlı bir yönetim oluşturma amacında. Ahmet Özdoğan'ın gerekirse başkan adayı olabilecek isimlere de teklif götürerek, güçlü bir yapı oluşturmayı hedeflediği bildiriliyor. Ünal Aysal'a karşı 3 yıl önce seçime giren adaylardan olan Mehmet Helvacı da, gelişmelere göre aday olacağını ya da güçlü bir listeye destek verebileceğini de açıkça beyan etmişti.

ADNAN ÖZTÜRK SÜRPRİZİ OLABİLİR Mİ?

Ünal Aysal'ı yönetici iken bile yüzüne karşı tek eleştirebilen isim olan ve daha önce Adnan Polat ile girdiği seçim yarışını kazanamayan Adnan Öztürk'ün de önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayabileceği iddia ediliyor. Öztürk'ün şu an için çalışmalarını ve görüşmelerini büyük bir gizlilikle yürüttüğü ileri sürülüyor.

FARUK SÜREN HAREKETE GEÇİYOR

Ünal Aysal'ın göreve devam etmesi gerektiğini söyleyen ve görev süresi boyunca Ünal Aysal'a koşulsuz destek veren efsane başkan Faruk Süren, Aysal'ın seçime girmeyeceğini açıklamasının ardından seçim kulislerinin etkin ismi olarak ortaya çıkıyor. Faruk Süren'in de yıllardır kendisine çok yakın olan Ali Dürüst, Abdürrahim Albayrak, Mete Başol gibi isimlerle bir araya gelerek olağanüstü seçimde kulübe nasıl katkı sağlayabileceklerini konuşacakları öğrenildi. Faruk Süren böyle bir dönemde göreve gelecek başkanın günde 25 saat çalışması gerektiğini belirterek, seçim öncesinde başkan adaylarına adeta gözdağı verdi. 


Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 12:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
metincee
metincee - 8 yıl Önce

sn altayliyada kapak olsun alp yalman baskan adayi oldum demis misde sn aysal i kurtarmis mis cunku baska baskan adayi bulmazmis misda 100 milyon dolar ilk etapda ödenecek para lazim mis misda kimse bunu beceremezmis misde ye getirip boos boos konusyor gereksiz adam derim.

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326