Batman Üniversitesi’nde Osmanlıca Sertifika Programı Açılıyor

Batman Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yönelik Osmanlı Türkçesi (Osmanlıca) sertifika programı açılıyor.Osmanlıca sertifika programı, Osmanlıcaya giriş, Osmanlıca matbu...

Batman Üniversitesi’nde Osmanlıca Sertifika Programı Açılıyor
Batman Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yönelik Osmanlı Türkçesi (Osmanlıca) sertifika programı açılıyor.
Osmanlıca sertifika programı, Osmanlıcaya giriş, Osmanlıca matbu okumalar, Osmanlıca yazı çeşitleri ile Osmanlıca belge dili ve tahlili olmak üzere 4 kurdan oluşacağı bildirildi. Osmanlı Türkçesi sertifika programı kursunu Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Vekili ve Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Nuri Türkmen ile Yrd. Doç. Tahir Sevinç tarafından kurs verilecek. Batman Üniversitesi merkez kampüsünde hafta içi mesai sonrası ve hafta sonu yapılacak kurslara katılımcıların seviyesine göre program belirleneceği belirtildi. Her kur 80 saatten, 4 kur toplam 320 saatten oluşurken, kurs ücretinin kur başına 500 lira dört programa katılmak isteyenlerin de toplamda 2 bin lira ödemesi gerektiği duyuruldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327