Bayraklı Belediyesi’nden Anlamlı Konser

Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, İnsan Hakları Günü’nde Buca Cezaevi’nde bulunan tutuklu ve hükümlülere moral konseri verdi. Söylenen şarkılarla kimi zaman duygulanan kimi zaman eğlenen hükümlüler, keyifli bir gün geçirdi.Cezaevi...

Bayraklı Belediyesi’nden Anlamlı Konser
Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, İnsan Hakları Günü’nde Buca Cezaevi’nde bulunan tutuklu ve hükümlülere moral konseri verdi. Söylenen şarkılarla kimi zaman duygulanan kimi zaman eğlenen hükümlüler, keyifli bir gün geçirdi.
Cezaevi Salonunda düzenlenen moral konserine, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın yanı sıra Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Celal Kocabaş, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Korkmaz, Başsavcı Vekili Yusuf Arslan, Cezaevi Savcısı Fatih Mehmet Ertürk, Cezaevi Müdürü Remzi Uluşahin ve Ceza İnfaz Kurum Müdürleri ile tutuklu ve hükümlüler katıldı.
"NE İSTEDİYSEK DESTEK OLDULAR"
Açılış konuşmasını Buca Cezaevi Müdürü Remzi Uluşahin yaptı. 10 yıldır Buca Cezaevinde görev yaptığını belirten Uluşahin, "Buca Cezaevi isyanlar diyarıydı. Geride bıraktığımız 10 yıl içerisinde gerek mahkum arkadaşlarımız gerek idari personelimizle ilgili en ufak bir sıkıntı, kavga gürültü olmadı. Burada bir aile ortamı var. Personelime ve mahkum kardeşlerime teşekkür ediyorum. Yamanlar bölgesinden de mahkum arkadaşlarımız var. Bu koromuzun dördüncü konseri. Bayraklı Belediyesi’nden ne istedikse hep verdiler. Başkanımızın mahkum yakınlarına da yardım ettiğini biliyorum. Bu derece düşkün insanlara yardım eden başkanımıza da teşekkür ediyorum" dedi.
ŞARKILAR KİMİ ZAMAN AĞLATTI, KİMİ ZAMAN OYNATTI
Şef. Dr. Halil Altınköprü eşliğinde sahne alan Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu seslendirdiği şarkılarla salonu dolduran tutuklu ve hükümlüleri kimi zaman duygulandırdı kimi zaman oynattı. Mahkumlar, söylenen şarkılara sık sık eşlik ederek keyifle dakikalar geçirdi.
"EN KISA ZAMANDA AİLELERİNİZE KAVUŞMANIZI DİLİYORUM"
Konserin sonunda konuşan İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, "Bayraklı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosunun cezaevimiz ile işbirliği sonucu gerçekleştirdiği bu enfes müzik ziyafeti için emeği geçen başta Bayraklı Belediye Başkanımız, kurumdan sorumlu başsavcı vekilimiz, savcımız ve kurum idaremiz değerli şefimiz, koristler ve saz sanatçılarımıza en içten, gönülden sizler adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerin yanı sıra bizleri de bu müzik ziyafetiyle resmi havanın dışında başka yerlere taşıdılar. Emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum. Buraya iştirak etmiş olan bütün misafirlerimize ve sizlere hoş geldiniz, güle güle, Allah kurtarsın, bir daha cezaevinde sizleri görmek istemiyoruz. En kısa zamanda ailenizle sevdiklerinizle birlikte olmanızı diliyorum" dedi.
"HEPSİ BİZİM İNSANLARIMIZ"
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ise, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Ben bu çiçeği mahkum arkadaşlar adında da almış olayım. Buradaki arkadaşlarımıza Allah kurtarsın diyorum. Hapishaneler azalsın fabrikalar, okullar çoğalsın istiyoruz. Bugün Dünya İnsan Hakları günü. Buradaki insanlar uzaydan gelmedi. Hepsi bizim insanlarımız. Onlar doğarken cezaevine düşeceklerini bilmiyorlardı. Herkesin her şey başına gelebilir. Önemli olan onları topluma kazandırmaktır. Bu kapsamda moral vermek onlarla birlikte olmak yalnız olmadıklarını terk edilmediklerini hissettirmek için buradayız. Çok güzel bir gün oldu" dedi.
Etkinliğin sonunda İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Başkan Hasan Karabağ’a çiçek takdim etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326