Beşiktaş’a Bir Onur Da Adana’dan

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İstanbul’da 24 Aralık’ta Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Beşiktaş-Adana Demirspor maçında rakibinin haksız kırmızı kart görmesini engelleyen Veli Kavlak’a ve Beşiktaş yöneticileriyle...

Beşiktaş’a Bir Onur Da Adana’dan
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İstanbul’da 24 Aralık’ta Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan Beşiktaş-Adana Demirspor maçında rakibinin haksız kırmızı kart görmesini engelleyen Veli Kavlak’a ve Beşiktaş yöneticileriyle teknik direktör Slaven Bilic’e plaket verdi.
Adana Demirspor ile Beşiktaş arasında oynanacak maç öncesi Beşiktaş’ın kamp yaptığı Sheraton Oteli’nde dostluk rüzgarları esti. Kampa maç günü giden Beşiktaş kafilesini Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ziyaret etti. Sözlü, “Türk futbolunda Beşiktaş, centilmenlik anlamında yegane marka. Yaklaşık 1 ay önce Adana Demirspor’la Beşiktaş’ın oynadığı Ziraat Türkiye Kupası maçında da bu ruha uygun bir takım olduğunu göstermiştir. Veli Kavlak’ın hareketi ve davranışı, Türk futboluna ve Beşiktaş’a yakıştı. Bize Ulu Önder Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözünü yaşattığı için Beşiktaş takımını kutluyorum. Veli Kavlak’ın, Beşiktaş’ın kaybettiği bir maçta bunu yapması, centilmenliğin önemini ve anlamını artırıyor. Veli, Atatürk’ün tarif ettiği sporcu, Beşiktaş da Atatürk’ün tarif ettiği takım. Adana seyircisi de göreceksiniz ki bugün Beşiktaş’ı alkışlayacak. İnşallah bu ruh Türk sporuna hakim olur” dedi.
Slaven Bilic’i de tebrik eden Başkan Sözlü, onu Adana’da görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Fair play ödüllerini Beşiktaş Yönetim Kurulu Adına Futbol Şube Sorumlusu Mete Vardar ve teknik direktör Slaven Bilic alırken, Veli Kavlak adına ödülü futbol direktörü Semih Usta aldı.
Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Mete Vardar, Adana’nın kendileri için çok önemli bir şehir olduğunu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün elinden böyle bir ödül almanın büyük bir mutluluk olduğunu belirtti.
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic de, Beşiktaş ailesi adına bu ödülün kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, Başkan Sözlü’ye teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327