Bilecik’te Acemi Erler Yemin Etti

Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanlığında vatani görevini yapan 1994/3 tertip erler, törenle yemin etti.Yaş kütüğüne dönem plaketinin çakıldığı törende, birliğe ilk katılan, en uzak ilden gelen...

Bilecik’te Acemi Erler Yemin Etti
Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanlığında vatani görevini yapan 1994/3 tertip erler, törenle yemin etti.
Yaş kütüğüne dönem plaketinin çakıldığı törende, birliğe ilk katılan, en uzak ilden gelen ve konuşma yapan erlere ödülleri, Vali Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç ve Belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından verildi. Geçmişte askerliğini 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanlığında yapan ve oğulları da aynı yerde vatani görevine devam eden babalar ile asker olan oğullarına, Vali Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Koç, Belediye Başkanı Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru ve 9. Alay Jandarma Eğitim Komutanı Albay Mehmet Yiğit ile daire müdürleri de askerlere çeşitli hediyeler verdi. 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosunun marşlar çaldığı tören, acemi erlerin yemin etmesi ve resmi geçitle sona erdi.
Törene, daire müdürleri, askeri yetkililer, şehit aileleri, huzurevi sakinleri, emekli rütbeli askerler ve erlerin yakınları katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER