Bilgi Evi Ve Kurs Merkezi’ne Müracaatlar Başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl kentin 10 ayrı noktasında hizmet vereceği Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerine müracaatlar 1 Eylül’de başladı.Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin öncelikli hizmetleri arasında yer alan Bilgi Evi ve Kurs...

Bilgi Evi Ve Kurs Merkezi’ne Müracaatlar Başladı
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl kentin 10 ayrı noktasında hizmet vereceği Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerine müracaatlar 1 Eylül’de başladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin öncelikli hizmetleri arasında yer alan Bilgi Evi ve Kurs Merkezilerine müracaatlar 1 Eylül’den itibaren alınmaya başladı. Öğrencilerin, bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmak, boş zamanlarını faydalı etkinliklerle değerlendirmelerini sağlamak, ev ödevlerinin yapılmasında rehberlik etmek ve geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olmak için Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından 8 yıl önce hizmet vermeye başlayan Bilgi Evi ve Kurs Merkezleri yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tamamladı.
Branş öğretmenleriyle öğrencilerin başarılarına destek olan, aileler için ise çocuklarını güven ve huzur içinde emanet edebilecekleri sağlıklı mekanlar oluşturan Büyükşehir Belediyesi bu yıl Bilgi Evi ve Kurs Merkezi sayısını 10’a çıkarttı. Bu yıl Atalar Mahallesi’nde açılan Bilgi Evi ve Kurs Merkezi ile birlikte bu dönem yaklaşık 2 bin 600 çocuk eğitim alacak. Merkezler 1 Eylül’den itibaren ilk müracaatları alacak Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerinin asıl kayıtları 8 Eylül’de başlayacak. İlk ve ortaokullardaki 2 ve 8’inci sınıflar arasındaki öğrencilere hizmet verecek eğitim yuvaklarında kayıtlar kontenjanın dolmasıyla sona erecek.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de en büyük yatırımın eğitim için yapılmaya devam edeceğini vurgulayarak, "Sekiz yıl önce Karaman Bilgi Evi ve Kurs Merkezi ile başladığımız eğitim yuvalarına bu yıl bir tane daha ekleyerek 10’a çıkartıyoruz. Bilgi evlerinin, toplumun en önemli sorunlarından birisi olan sosyal kültürel eğitim imkanlarına yeterince ulaşamama konusunda destek sağladığını biliyoruz. Bu anlamda çok mesafe kat ettik" dedi.
Bilgi Evi ve Kurs Merkezlerinin açılmasıyla çocuklarının daha kaliteli zaman geçirdiğine dikkati çeken Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Öğrencilerimiz, düzenli sınıflarda, sağlıklı koşullarda, deneyimli kadrosuyla, güvenli bir şekilde okul dışı boş zamanlarını kötü alışkanlıklardan uzak durarak en iyi şekilde değerlendiriyor. Burada, eksiksiz ve doğru ödev yapmanın teknikleri öğretilip, planlı ve düzenli çalışma alışkanlığı kazanan öğrencilerimiz, bilgi eksikliklerini giderip, testler çözerek gelecekteki sınavlarına hazırlanabilme imkanına kavuşuyor. Şimdiden 2014-2015 eğitim-öğretim yılımız hayırlı olsun."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER