Bingöl’de Uyuşturucu Operasyonu

Bingöl’ün Genç ilçesinde bir köy ve iki mezraya eş zamanlı yapılan operasyonda piyasa değeri 52 bin lira olan uyuşturucu madde ele geçirildi.Edinilen bilgiye göre, Bingöl İl Jandarma Komutanlığı, Genç ilçesi Doğanca köyü ve Arpaçay...

Bingöl’de Uyuşturucu Operasyonu
Bingöl’ün Genç ilçesinde bir köy ve iki mezraya eş zamanlı yapılan operasyonda piyasa değeri 52 bin lira olan uyuşturucu madde ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Bingöl İl Jandarma Komutanlığı, Genç ilçesi Doğanca köyü ve Arpaçay ile Eskiköy mezralarında uyuşturucu madde imalatı ve ticareti yapıldığına dair istihbarat bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, narkotik timinin de katılımıyla Doğanca köyü Arpaçay ve Eskiköy mezralarına eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, Arpaçay mezrasında 780 kök dişi Hint keneviri bitkisi, Eskiköy mezrasında 5 bin 200 gram toz esrar, 860 gram kubar esrar ve 46 kök dişi Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.
Olayla ilgili 3 şahıs hakkında adli soruşturma başlatılırken, ele geçirilen uyuşturucu maddesinin piyasa değerinin 52 bin lira olduğu belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER