Borcunu ödemek için evini satarken piyangonun kendisine vurduğunu öğrendi

Hindistan'da borçlarını ödemek için evini satmaya hazırlanan adam, anlaşmadan sadece birkaç saat önce piyangonun kendisine çıktığı haberini aldı. Muhammed Bava, 10 milyon rupi (yaklaşık 2 milyon 250 bin TL) değerindeki piyangonun ardından evini satmaktan vazgeçti.

Borcunu ödemek için evini satarken piyangonun kendisine vurduğunu öğrendi

Kerala'nın Kasargod bölgesinde yaşayan Bava, müteahhit olarak çalıştığını ancak son yıllarda işlerinin bozulduğunu söyledi. Müteahhitin durumu Covid-19 pandemisiyle iyice kötüleşti.

Bava iş bulmakta da zorlanınca kredi çekerek ailesini geçindirmeye çalıştı. Borçlar 5 milyon rupiye (yaklaşık 1 milyon 125 bin TL) yaklaştı.

Independent Türkçe'nin haberine göre, aile gelir kaynağı bulamayınca evlerini satma kararı verdi. Bir alıcıyla görüşen Bava, 5 gün önce yerel saatle 17.30'da satışı gerçekleştirmek ve parayı almak için anlaştı. Ancak 15.30'da arkadaşı Ganeş, piyango sonuçlarını WhatsApp'tan yollayıp aradı: Kurtuldun.

Borçları sebebiyle neredeyse bir yıldır piyango oynayan talihli, sonuçları kontrol edince 10 milyon rupi kazandığını öğrendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326