BOŞ VAKİTLERİNDE KÜMES HAYVANLARI BESLİYOR

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde yaşayan bir vatandaş, kümes hayvanları besleyerek boş zamanlarını değerlendiriyor.İlçenin Alacaatlı Mahallesi’nde ikamet eden Cahit Arsan isimli vatandaş, hobi amaçlı değişik kümes hayvanları besleyip boş...

BOŞ VAKİTLERİNDE KÜMES HAYVANLARI BESLİYOR
Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde yaşayan bir vatandaş, kümes hayvanları besleyerek boş zamanlarını değerlendiriyor.
İlçenin Alacaatlı Mahallesi’nde ikamet eden Cahit Arsan isimli vatandaş, hobi amaçlı değişik kümes hayvanları besleyip boş zamanlarını bunlarla geçiriyor. Bahçesinde çok sayıda değişik kümes hayvanı yetiştirdiğini ifade eden Cahit Arsan, “Evimizin bahçesinde boş zamanlarımda dövüş horozu, çeşitli ördeklerin yanı sıra pekin ve kanada ördeği, paçalı tavuk ve birçok köy tavuğu yetiştirmekteyim. Yıllarca inek, koyun ve hatta köpek besledim. Son yıllarda bir kamu kuruluşunda çalıştığım için ilgimi evcil hayvanlara yönelttim. Hayvanları o kadar çok seviyorum ki onlarsız zamanım geçmez. İşten gelir gelmez ya da boş zamanlarımda onlarla vakit geçiriyorum, yorgunluğumu atıyorum. Ayrıca ekonomik olarak azda olsa aile bütçesine böylelikle katkı sunuyorum. Bu evcil hayvanları bahçemizde yetiştiriyorum. Yumurtasından ve etinden faydalanıyorum. Bunların lezzeti bir başka oluyor. Eskiden Adilcevaz’da bütün evlerde kümes hayvancılığı vardı, fakat son yıllarda bu alışkanlıkta bırakıldı. Herkes hazıra ve doğal olmayana yöneldi” şeklinde konuştu.
Cahit Arsan, bahçesi olanlara kümes hayvancılığı yapmaları önerisinde bulunarak, “Vatandaşlar eskisi gibi yeniden doğal ve sağlıklı yumurta ve tavuk etinin lezzetine varmak istiyorlarsa, kendi sağlıkları için zahmeti olmayan kümes hayvancılığı yapmalarını öneririm” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER