banner417

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Dönüşümlerini Tamamladı

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 4+4+4 Eğitim Sistemi’ne göre 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren zorunlu olacak olan ilkokul ve ortaokullarının ayrılması işlemini bir yıl evvelinden tamamlandı.Konuyla ilgili olarak açıklama...

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Dönüşümlerini Tamamladı
Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 4+4+4 Eğitim Sistemi’ne göre 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren zorunlu olacak olan ilkokul ve ortaokullarının ayrılması işlemini bir yıl evvelinden tamamlandı.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, yeni eğitim sistemine göre okul dönüşümlerini başarıyla tamamladıklarını söyledi. Gümüş açıklamasında, "Bir süre önce MEB tarafından Kumral Abdal Anadolu Lisesi’ne dönüştürülen Bozüyük Anadolu Öğretmen Lisesi Pansiyonu İlçe MEM teklifi ve MEB olurları ile kapatıldı. İlçemizdeki pansiyonların doluluk oranı yüzde 40 civarlarında olduğundan Kumral Abdal Anadolu Lisesi’nde yatılı kalan 110 öğrenci Mustafa Şeker Anadolu Lisesi pansiyonuna nakledildi. Böylelikle eğitime yaklaşık 50 yeni derslik kazandırıldı. Yıllardır çözülemeyen ve kangren haline gelmiş Mehmet Akif Ersoy İlkokulu/Ortaokulu birlikteliği ve yaklaşık bin 550 öğrencinin bir bahçede ve okulda eğitim görmesi sorunu bu dönüşümle çözülmüş oldu. 29 Ağustos 2014 tarihinde çıkan Valilik oluru ile Kumral Abdal Anadolu Lisesi Pansiyonu Mehmet Akif Ersoy İlkokuluna tahsis edildi. Yine 4 Eylül ve Yeni mahallemizde Bozüyük Anaokulunda sırada bekleyen yaklaşık 200 öğrencimize de okul öncesi eğitimi verecek imkan bu yeni okulumuzda oluştu. Velilerimizi okul öncesi çocuklarımızın eğitimi için de Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na bekliyoruz. İnşallah yapılacak bir kısım düzenlemelerle bina 15 Eylül tarihine eğitim öğretime hazır hale gelecektir. Binaların bahçe bölmesi ve giriş çıkışlarının düzenlenmesi ile ilgili çalışma Bozüyük belediyesi tarafından yapılacaktır" dedi.
"70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) Zafer İlkokulu’nun Ortaokul bölümüne taşındı" diyen Gümüş, şöyle devam etti:
"Yine aynı olurla velilerimizin kayıt alanı olarak çok şikayetçi olduğu Zehra Ulusay İlk/Ortaokulu, Zehra Ulusay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne tahsis edilmiş olup, ilk ve ortaokulun kayıt alanı Mehmet Akif Ersoy İlk/Ortaokuluna katılmıştır. 70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait bina ise Yediler Mahallesi’nde Zafer İlkokulu’nun Ortaokul bölümü olarak hizmet verecektir. Yine aynı olurla Mehmet Akif Ersoy İlk/Ortaokulu ana binası Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’na, ek bina ise bağımsız İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edilmiştir. Böylelikle ortaokul ve lise birlikteliği ile derslik sıkıntısı çeken İmam Hatip Lisemizde de derslik ihtiyacı kısmen hallolmuş, ilçemize bağımsız bir İmam Hatip Ortaokulu kazandırılımıştır."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner419