BTSO, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu Bursa İş Dünyasıyla Buluşturdu

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Ortak Akılla Hep Birlikte Bursa’mızı Gelecek Hedeflerine Taşıyacağız” Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İş Dünyamızın Her Talebi Bizim İçin Önemli” BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Bursa Ekonomisine Sınıf Atlattık”

BTSO, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu Bursa İş Dünyasıyla Buluşturdu

Kentin ortak aklını harekete geçirerek Bursa’ya yeni bir vizyon kazandıran BTSO, Bursa iş dünyasını düzenlediği istişare toplantısında Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile buluşturdu. Toplantıda konuşan Başkan İbrahim Burkay iş dünyasına yönelik yeni projeleri ve çalışmaları da BTSO üyeleriyle paylaştı.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Milletvekilleri Zekeriya Birkan, İsmail Aydın, Emine Yavuz Gözgeç, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, BTSO tarafından düzenlenen istişare toplantısında Bursa iş dünyası ile bir araya geldi. Sektörlerin beklenti ve önerilerinin ortak akılla masaya yatırıldığı toplantıya BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve meslek komitelerinin başkan ve yöneticileri katıldı.  


BAŞKAN BURKAY’DAN İŞ DÜNYASINA NEFES KREDİSİ MÜJDESİ
Bursa ekonomisine sınıf atlattığımız 5 yıllık süreçte üretilen makro projelerle kent ekonomisine 360 milyon TL bütçe desteği kazandırırken, BTSO üyelerine ise 170 milyon TL’lik destek sunduklarını ifade eden Başkan Burkay, Bursa iş dünyasına yeni bir finansman desteğinin müjdesini de verdi. BTSO’nun bugüne kadar nefes kredisi ile üyelerine en fazla katkı sağlayan Oda olduğunun altını çizen Başkan Burkay, “İş dünyamız için can suyu olacak nefes kredisini bir kez daha üyelerimizin kullanımına sunuyoruz. Ziraat Bankası, Vakıfbank, bu bankaların katılım bankaları ile Halkbank ve Denizbank aracılığıyla üyelerimiz üst limiti 200 bin TL olan nefes kredisinden aylık 0,99 faiz oranı ve 12 eşit taksit imkanıyla yararlanabilirler. Firmalarımızın nakit ihtiyacını karşılayacak nefes kredisinin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

 
SEKTÖRLERİN BEKLENTİLERİ HAYAT BULUYOR 
Başkan Burkay, Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde ortak akaryakıt istasyonu, liman bağlantılı ortak dolum ve depolama tesisi gibi Türkiye’ye örnek projeleri hayat geçireceklerini açıkladı. İbrahim Burkay konuşmasını şöyle sürdürdü: “BEBKA ile birlikte Bursa’nın turizm master planını hazırlayarak sektörümüzün ortak akılla hareket etmesine öncülük ederken, 16 Milyon TL’lik destek aldığımız HİSER projemizle de üyelerimizin rekabet gücüne ve marka değerine katkı sağlayacağız. İş dünyamızın taleplerinden birisi olan Uludağ oteller bölgesine doğalgaz götürülmesi konusunda da önemli mesafeler kat ettiğimizi de buradan müjdelemek istiyorum.” 


AKTAŞ; “YENİ HEDEFLERİ HEP BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”
Göreve geldiği günden bugüne sorunların tamamına ortak akıl ve istişare kültürü ile çözüm bulmaya çalıştıklarını anlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yaklaşık 3 milyon nüfusuyla, gelişmiş sanayisiyle Bursa’yı daha ileriye götürmek için taşın altına elimizi koyduk. İş dünyamızın beklentilerine BTSO ile birlikte çözüm sunmak adına da elimizden geleni yapmaya hazırız. İş dünyasından gelecek her talebi çok önemsiyoruz. Büyük bir heyecanla, ortak akılla tüm sorunlarımızı aşacağız” dedi. 
Son 15 yılda Türkiye’nin çok ciddi atılımlar gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Alinur Aktaş, “Bu dönemde ülkemiz önemli bir gelişim gösterdi. Şimdi önümüzde yeni hedefler var. Bunları hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi. Bursa’nın sanayisi ile birlikte büyüyerek bugünkü başarılarını yakaladığını belirten Başkan Aktaş, “Ekonomik anlamda ülkenin istikrarlı olması demek, kentin de istikrarlı olması demektir. Bu anlamda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na ekonomimize dinamizm kazandıran proje ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 


ÇAVUŞOĞLU; “BURSA’MIZI OMUZ OMUZA BÜYÜTMEK HEPİMİZİN GÖREVİ”
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise, “Türkiye’ye karşı her türlü algı operasyonuna kulağını tıkayarak üretmeye ve istihdam sağlamaya devam eden siz değerli iş dünyası temsilcilerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. 
Tarihin ve kültürün başkenti olan Bursa’nın aynı zamanda sanayinin ve ticaretin de merkezi olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Türkiye’nin dinamosu Bursa’mızı omuz omuza büyütmek hepimizin görevi. Bu anlamda bizler sanayicimizin ve ticaret erbabının önünü açacak birçok çalışma gerçekleştirdik. Bugün artık daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye var. Bursa’nın son dönemdeki katkısı da ortada. Ülkemizin hedefleri için hep birlikte daha fazla çalışacağız” dedi. 


BURSA’NIN ÖNÜNDE DAHA BÜYÜK HEDEFLER VAR
Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçı kenti olan Bursa’nın önünde şimdi daha büyük hedefler olduğunu dile getiren Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Katma değerli üretimin artırılması konusunda Bursa’da ciddi bir potansiyel var. Bursa’nın kilogram başı ihracat değeri 4 dolar. Bu rakamı 8 dolara çıkartmalıyız. Ayrıca savunma sanayindeki yerlilik oranının da Bursa gibi kentlerimiz sayesinde yüzde 100’e yükseltmeliyiz. BTSO’nun liderlik ettiği çalışmalar bu anlamda büyük bir önem taşıyor. Bugünkü gibi güçlü bir birliktelikle elde edemeyeceğimiz başarı yoktur” dedi. 
Toplantının ardından BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, meslek komitelerinin beklenti ve taleplerinin yer aldığı raporu Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a sundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326