Bu tespih taşının fiyatı altınla yarışıyor

Rusya ve Ukrayna'da nadir bulunan damla taşının gram fiyatı 25 doları buldu. Altınla yarışan damla taşı ile yapılan tespihin fiyatı ise 5 bin TL'yi buluyor.

Bu tespih taşının fiyatı altınla yarışıyor

Rusya ve Ukrayna'da ender olarak bulunan damla taşı, genellikle tespih ve kolye olarak işleniyor. Sarılık ve strese iyi geldiği bilinen damla taşının gram fiyatı 25 dolara kadar çıkıyor.

“Nadir bulunuyor”

Gaziantep'te tespih üreten Muhammed İbrahim, damla taşının çok nadir bulunduğunu belirterek, “Damla taşı Ukrayna'da ve Rusya'da ender olarak bulunuyor. Taş ne kadar eskiyse, fiyatı o kadar artıyor. Şu an gramı 25 dolar civarında olan 33'lük bir tespihin tamamı yaklaşık 5 bin TL’ye mal oluyor. Bu taş ne kadar eskiyse o kadar pahalı oluyor" dedi.

“Strese iyi geliyor”

Damla taşının sarılık hastalığına iyi geldiğini ileri süren İbrahim, "Bu taş ayrıca stres için birebirdir. Damla taşı kehribar tespih alanlar genelde tespihten anlayanlardır. Anlamayanlar tespihe bu parayı vermez. Bizimde müşteri potansiyelimiz genelde tespihten anlayanlar oluyor. Genelde onlar bu fiyata tespih alıyor” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER