Burhaniye’de Emeklinin El Emeği Göz Nuru Eserleri Beğenildi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Bağ-Kur emeklisi Hüseyin Bilecen’in deniz kabuklarından ürettiği çerçeveler büyük ilgi görüyor. Bilecen, evinin bir odasını atölye haline getirirken, bir odada sergilediği ürünleri de, yazın festivalde...

Burhaniye’de Emeklinin El Emeği Göz Nuru Eserleri Beğenildi
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Bağ-Kur emeklisi Hüseyin Bilecen’in deniz kabuklarından ürettiği çerçeveler büyük ilgi görüyor. Bilecen, evinin bir odasını atölye haline getirirken, bir odada sergilediği ürünleri de, yazın festivalde satmak istiyor.
Burhaniye de, 2 çocuk ve 1 torun sahibi Hüseyin Bilecen’in deniz kabukları ve deniz taşlarıyla süslediği ayna, üç boyutlu resimler ve Kuran yazı çerçeveleri ilgi gördü. Deniz kenarlarından topladığı deniz kabukları ve taşları değerlendiren Hüseyin Bilecen, evinin bir odasını sergi salonu gibi yaptı. Bilecen, ürettiği eserleri yaz aylarında düzenlenecek festivalde satmayı planlıyor. İşini severek yaptığını anlatan 2 çocuk ve 1 torun sahibi Hüseyin Bilecen,”Bilecen. esnafken, bu işlere merak sardım. Hobi olarak başladım. . Üç boyutlu resimler, Kuran yazıları, aynalar, bunları deniz kabuklarından ve orijinal taşlarla birleştirip birer eser olarak sunuyorum. Bunları festival da, yazın Ören de satmayı düşünüyorum. Deniz kenarında hep bu kabukları topluyorum. Böylece kendime bir ek gelir sağlamak amacındayım. Bu işler beni dinlendiriyor. Hem boş zamanlarımı değerlendiriyorum. Çok ucuz rakamlarla mal edip festival de satacağım. Ayrıca, İzmir’de de bunları pazarlamayı düşünüyorum. Boş vakitlerimde iyi oluyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327