Bursa'da dolandırıcılar LÖSEV adına para toplamak için LÖSEV'e gittiler

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Bursa Bürosu'na gelerek LÖSEV adına para topladıklarını söyleyen şahıslar, şaşkınlığa neden oldu.

Bursa'da dolandırıcılar LÖSEV adına para toplamak için LÖSEV'e gittiler

LÖSEV'in Bursa Koordinatörü Füsun Emecan Özcan, herkesin bu kişilere karşı dikkatli olmasını, karşılaştıklarında ise polis ekiplerine bilgi vermelerini istediklerini belirterek, "Bu insanların yaptıkları ceza kanunu kapsamında dolandırıcılık" dedi.

Lösemili Çocuklar Vakfı, Ramazan ayında çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, Bursa Bürosunda yaşanan bir olay çalışanları şaşkına uğrattı. LÖSEV Bursa Şube binasına gelen bir kadın, elinde fotokopi ile çoğaltılmış boyama kitapları ile para toplamak amacıyla LÖSEV'in kapısını çaldı. LÖSEV yetkililerini karşısında gördüğünde ise, "Ben bu işi gönüllü yapıyorum. Bizler parayı toplayıp merkeze gönderiyoruz. Merkez de ihtiyacı olanlara iletiyor. Ben bunun için İstanbul'dan gelip gidiyorum" dedi. Daha sonra şubeden ayrılan kişi, polise ihbar edildi.

"LÖSEV asla kapı kapı gezerek para toplamaz"

LÖSEV Bursa Koordinatörü Füsun Emecan Özcan yaptığı yazılı açıklamayla, bu tür kişilerin ceza kanununa göre dolandırıcı olduğunu belirterek, "O kadar üzücü bir tablo ki, mübarek Ramazan günlerinde insanlar vebalini ödeyemeyecekleri günah işliyorlar. Yardım Toplama Kanununa göre suç olmasına rağmen sokak sokak, kapı kapı gezerek, lösemi ve kanser hastalarının adını kullanarak halkımızdan dergi satışı adı altında para topluyorlar. Ellerinde tarihi ve imzaları silik, belli olmayan belgeler var. Modern dilencilik yapıyorlar ancak bunu yaparken bile karşısındaki masum halkımızın vicdanıyla oynuyorlar. Tüm halkımızı bu tür insanlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Karşılaştıklarında da polis ekiplerine haber vermelerini rica ediyoruz. Çünkü bu insanların yaptıkları ceza kanunu kapsamında dolandırıcılık. LÖSEV asla kapı kapı gezerek para toplamaz, LÖSEV ancak bağış kabul eder. Bunu da ulusal bankaların herhangi bir şubesine giderek, LÖSEV adını vererek yapabilirsiniz. Ya da LÖSEV şubelerine gelerek, bağış makbuzu karşılığında yapabilirsiniz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER