Bursa'da Erdoğan'ın mitingine kaç bin kişi katıldı?

Bursa'da coşkulu bir kalabalığa seslenen Erdoğan, "Emniyetten rakamları alayım dedim. Verilen rakam şu 120 bini bugün aştık. Maşallah Rabbim bu coşkunuzu daim kılsın" ifadelerini kullandı.

Bursa'da Erdoğan'ın mitingine kaç bin kişi katıldı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul Esenyurt Meydanı'nda düzenlenen temel atma töreninde seçim için sayılı günler kaldığını hatırlatarak, "Yarın Bursa'da buluşacağız. Bursa'dan inşallah sinyalimizi vereceğiz" ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan, bugün Bursa Gemlik Büyükkumla Barajı, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Hizmet Binası, Dağyenice Doğal Yaşam Turizm Kompleksi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreni ile BTSO Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni'ne katılmak üzere Bursa'ya geldi.

"BUGÜN 120 BİNİ AŞTIK"

Burada alanda toplanan kalabalığa hitap eden Erdoğan, "Öncelikle şehre geldiğimiz andan itibaren bizleri heyecanla bağırlarına basan Bursalı kardeşlerimin her birine şükranlarımı sunuyorum. Az önce emniyetten rakamları alayım dedim. Çünkü yol boyu yolun sağı, solu Bursa'da ne durumdayız diye baktım ve verilen rakam 120 bini bugün aştık. Maşallah rabbim bu coşkunuzu daim kılsın. Ne diyor pankantta; Gücüne güç katmaya geldik. Ben de sizden güç almaya geldim. Kadim şehrin AK kadınları yol boyu bizimle beraber oldu. Aramızdaki bu sevgiden, bu aşktan, bu gönül bağından aldığmız güçle inşallah önce 2023 imtihanını başarıyla vereceğiz. Ardından da ülkemizi dünyada hak ettiği yere çıkaracak yeni atılımlara yöneleceğiz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER