Bursa'da kentsel dönüşüm alanına modern park

Yıldırım Belediyesi, en prestijli projelerinden biri olan Mevlana-Ulus kentsel dönüşüm alanına park kazandırıyor. 

Bursa'da kentsel dönüşüm alanına modern park

Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışmalarını hızla sürdüren Yıldırım Belediyesi, modern ve güvenli konutların yanı sıra bir yandan da sosyal hayat alanlarını ilçeye kazandırıyor. Mevlana-Ulus mahallelerinde inşaatların sürdüğü bölgeye 3 bin 362 metrekarelik bir park inşa ediliyor. Bölgede inşası süren modern ve güvenli binaları sosyal alanlarla destekleyeceklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Fiziki dönüşümü gerçekleştirdiğimiz Mevlana-Ulus kentsel dönüşüm alanına ayrıca yapacağımız parkla vatandaşlarımızın sosyal standartlarının yükselmesine katkı sağlayacağız” dedi.


Yeni Yıldırım hedefine emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ı geleceğin yaşanabilir şehri yapmak adına gece gündüz çalışıyoruz. İlçemizde devam ettirdiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarında maksadımız o bölgede yaşayan insanlarımızın gönül rızasıyla yeni, modern ve güvenli binalarda yaşamasını sağlamak. Bunu yaparken de ilçemizde fiziki dönüşümü sosyal dönüşümle tamamlıyoruz. Bütün projelerimizde olduğu gibi bu bölgemizde de insanlarımızın yaşam kalitesini artırma bilinciyle hareket ediyoruz” diye konuştu.
Bölgeye kazandırılacak park hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, “İnşası devam eden ve şu anda yüzde 65’lik seviyeye gelen parkımız 3 bin 362 metrekarelik alanda yer alacak. Yeşil alanı fazla yürüyüş yollarının yer alacağı park, Mevlana-Ulus’a artı değer katacak” şeklinde görüşlerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER