Bursa'da ulaşımda gece mesaisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem hatlarında gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa'da ulaşımda gece mesaisi

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kentte, rahat ve güvenli şekilde yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla raylı sistemdeki bakım ve kontrollerine aralıksız devam ediyor.

Bursa'da ulaşımı pratik çözümlerle rahatlatan, akıllı kavşak ve yol genişletme çalışmalarının yanı sıra yeni metro hatları ile köprülü kavşak projelerine de ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, mevcut raylı sistem hattında kapasite artışı için başlatılan sinyal optimizasyon çalışmalarını yoğunlaştırdı. BursaRay yolcu kapasitesini 280 binlerden 440 binlere çıkarmayı hedefleyen faaliyetler, gündüz metro seferlerinin aksamaması için gece saatlerinden sabah gün doğana kadar sürüyor.

ŞEHREKÜSTÜ'DEN SONRA SIRA OSMANGAZİ'DE

Sinyalizasyon optimizasyon çalışmaları kapsamında, Şehreküstü bölgesindeki makas ve ekipman montajları tamamlanmak üzere. Sinyalizasyon ekipmanlarının da yurtdışından sevkiyatının devam ettiği belirtiliyor. Makas montaj çalışmalarının Kurban Bayramı sonrasında Şehreküstü'nün ardından Osmangazi bölgesinde devam edeceği ifade edildi. Bu nedenle bazı günlerde Acemler ile Şehreküstü arasında tren işletimi erken sonlanarak, bu bölgede otobüs aktarmalı işletim yapılacak. İşletimi etkileyen çalışmaların okullar açılana kadar tamamlanması bekleniyor.

Öte yandan Büyükşehir sınırları dahilinde raylı sistem ve otobüs işletmeciliği hizmetlerini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü de vatandaşların rahat ve güvenli şekilde yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla, çalışma sistemleri ile ilgili periyodik bakım ve kontrollerini de eksiksiz yerine getiriyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KÂNİ DARCANLI
KÂNİ DARCANLI - 3 yıl Önce

GECE YAPILMASI ÇOK GÜZEL TABİKİ BUNLARIN AÇILDIĞINDA YAPILMASI GEREKİYORDU YİNEDE ÇİVİ ÇAKANDAN ALLAH RAZI OLSUN HALA BAZI EKSIKLIKLERDE VAR MESELA BİRTANESİ YAPILDI BURSA SPOR ACEMLER İSTASYONINA 2018.zın.AĞUSTOS AYINDA SAYIN.ALİNUR AKTAŞ BAŞKANA YAZMIŞTIM BURSA SPOR ACEMLERİN DOĞU ÇIKIŞINDA YAPILDI TEŞEKKÜRKER BUN WC LERİN ARALIKLI YAPILIP ÇOĞALTILMASI VE PARK ET DEVAM ET ÜCRETSİZ İSTASYONLARINDA ÇOĞALTILMASIDIR TEMENNİMİZ ÇALIŞAN EMEK HARCAYANLARA SONSUZ TEŞEKKÜRLLER KOLAY GELSİN HEPSİNE

SIRADAKİ HABER