Bursa semalarında görülen mercek bulut dünya basınında

Bursa semalarında görülen mercek bulut hakkında; BCC, "Türkiye'de UFO benzeri bulutlar oluştu" derken, CNN International ise "UFO şeklindeki bulutun Türkiye'de görenleri şaşkına çevirdiğini" yazdı.

Bursa semalarında görülen mercek bulut dünya basınında

Bursa'daki mercek bulut dünya basınında yer aldı

1 SAAT BOZULMADAN GÖKYÜZÜNDE KALDI

Kestel, Gürsu, Yıldırım, Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinden görülebilen ve yaklaşık 1 saat bozulmadan kalan bulut, görenlerin ilgisini çekti. Birçok kişi gökyüzündeki bu doğa olayını cep telefonlarıyla kaydetti. Olay dünya basınında da ses getirdi.

BBC, UFO'YA BENZETTİ

İngiltere merkezli BBC haberinde, "Türkiye'de UFO benzeri bulutlar oluştu" diye yazdı. Haberin ayrıntısında ise, "UFO'ya benzetilerek optik yanılsama yaratan nadir bulut oluşumu Türkiye'de görüldü. Dalga benzeri model, merceksi bulut olarak biliniyor" dedi.

CNN: GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ

ABD merkezli CNN International da UFO şeklindeki buluta yer verdi. Haberde, mercek bulutu adı verilen UFO şeklindeki bulutun, Türkiye'deki izleyicilerin dikkatini çektiğini yazdı.

Fox Weather internet sitesi de, "Bu hafta Türkiye üzerinde görülen bu esrarengiz bulutlar gibi merceksi bulutlar, genellikle dağların dorukları ve sırtlarının yakınında yüzer halde bulunur. Bu tür bulutlar, bir sonraki gün içinde veya yaklaşan fırtına öncesinde atmosferin nemlenmesi nedeniyle yağış sinyali olabilir" denildi.

kaynak:haberler.com

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2023, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER