Bursa'da suçüstü yakalanan sahte polislerin ifadesi şoke etti!

Bursa’da, FETÖ yalanıyla yaşlı çiftin 87 bin lirasını camdan teslim alırken, mahalleye pusu kuran polisler tarafından yakalanan 2 şüpheli arkadaşlarının alacağını tahsil etmeye geldiklerini söyledi.

Bursa'da suçüstü yakalanan sahte polislerin ifadesi şoke etti!

Geçen ocak ayında merkez Osmangazi ilçesi Başaran Mahallesi’nde meydana geldi. E.T. (60) ve N.T. (57) çiftini arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıtıp, hesaplarından FETÖ terör örgütüne para aktarıldığını söyledi. Hesaplarındaki bütün parayı gelecek kişilere teslim etmelerini isteyen telefondaki kişiden yaşlı çiftin çocukları şüphelenerek polise haber verdi. Evin etrafına tertibat alan Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği, 87 bin lirayı camdan almaya kalkan Mustafa E. (33) ve Ahmet A.’yı (34) gözaltına aldı. 2 şüpheli emniyetteki sorgularının ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

"Korktuğum için tahsilata gittim"

Cumhuriyet savcısının soruşturmasını tamamlanmasından sonra Mustafa E. ile Ahmet A. hakkında Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 10’ar yıl hapis cezası istemiyle dava açtı. İstanbul’da bir inşaatta Ahmet ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Mustafa E., “Diyarbakır’dan arkadaşım olan İ.K., Bursa’da bir alacağı olduğunu söyledi. Bende birkaç gün inşaatta iş olmadığından Ahmet’e benimle gelmesini istedim. Kabul edince Bursa’ya geldik. Parayı yaşlı kadın camdan uzatıp verdi. Tam uzaklaşırken polis beni yakaladı. Yüzde 10 komisyon almamız söz konusu değil. Korktuğum için bu işi yaptım” dedi.

"Benim dolandırıcılık olayından haberim yoktu"

Ahmet A. ise, köylüsü olan Mustafa’nın Bursa’da birisinden alacağını olduğunu, birlikte gitmeyi teklif etmesi üzerine geldiklerini söyleyerek, “Benim dolandırıcılık olayından haberim yoktu. Mustafa yolda sürekli telefonla konuşuyordu. Ben Mustafa’nın bir evin camından birisi tarafından poşet verildiğini 200 metre ileriden görüyordum. Suçsuzum” dedi.

Olay günü kendisini telefonda sürekli oyalayan kişinin hesaplarından FETÖ terör örgütüne para aktarıldığını söylediğini, uzun süre telefonu kapatmayarak ne yapmalarını gerektiğini anlattığını ifade eden Emine T., “Ben eşimin telefonuyla görüşürken, çocuklarım gördü. Onlar durumu polise bildirdi. Polisin isteği üzerine gazete kağıtlarını demetli para haline getirip poşete koyduk. Olay günü iki sanık birlikte gelerek, camdan kendilerine poşeti verdim. Daha sonra ikisi birlikte memurlar tarafından yakalandılar. Şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, iki sanığın tutukluluk halinin devamına, eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER