Bursa'da UEDAŞ ekiplerinin kar nöbeti başladı

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) Uludağ'a yağan kar sonrası kesintisiz enerji için sezon boyunca 7/24 nöbette olacak.

Bursa'da UEDAŞ ekiplerinin kar nöbeti başladı

ULUDAĞ’da beklenen karın etkisini göstermeye başlamasıyla, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ekiplerinin nöbeti de başladı. Kesintisiz enerji için çalışan ekipler, sezon boyunca 7/24 nöbette olacak.

Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden olan Uludağ’da yoğun kar yağışının etkisiyle yaşanabilecek olası arızalara karşı UEDAŞ ekipleri, enerji sürekliliğini sağlamak için çalışıyor. Arıza merkezinden gelen bildirimlerle yola çıkan ekipler, bölgelere Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekiplerinin desteğiyle ulaşım sağlıyor. Güvenilir ve kesintisiz enerji için 7/24 çalışan UEDAŞ ekipleri, 30 kilometrelik enerji hattının ve yaklaşık 10 megawatt enerji yükünün olduğu Uludağ’da, araç ulaşımına uygun olmayan hatlara ise yaya olarak ilerleyerek müdahale ediyor.

Temel hizmet olarak iletim noktalarından alınan elektriği vatandaşlara perakende olarak dağıtmakla görevli olan UEDAŞ’ın, Marmara Bölgesi’nin güneyini kapsayan hizmet sahası içerisinde Bursa başta olmak üzere Balıkesir, Çanakkale ve Yalova yer alıyor. 4 ilde 5 milyondan fazla kişiye elektrik dağıtımı sağlayan UEDAŞ, Uludağ Enerji grubu çatısı altında güvenilir ve kesintisiz hizmet anlayışı ve gelişmiş teknik altyapısıyla hizmet veriyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2023, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER