CHP Yıldırım İlçe Başkanı Yeşiltaş, vatandaşın sıkıntılarını dinledi

CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın kolları başkanı, gençlik kolları başkanı ve ilçe örgütüyle birlikte vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya gelmeye devam ediyor. CHP Yıldırım İlçe Başkanlığı’nın bu haftaki durağı ise Bağlaraltı Mahallesi Giyim Pazarı oldu. Nihat Yeşiltaş, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinledi. Sorulan soruları cevaplayarak partisinin çözüm önerilerini anlattı.

CHP Yıldırım İlçe Başkanı Yeşiltaş, vatandaşın sıkıntılarını dinledi

CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, Bağlaraltı Mahallesi Giyim Pazarında gördüğü tabloyu ve pazarda aldığı izlenimlerini şöyle aktardı:

Ülkemizde eşi benzeri görülmemiş bir enflasyon ve hayat pahalılığı hız kesmeden devam ediyor. Öyle bir dönem yaşıyoruz ki artık vatandaş da esnaf da para kazanamıyor. İnsanlarımız gelecek kaygısı yaşıyor, yarını göremediklerini ve bir an evvel içinde oldukları belirsizlik ikliminden kurtulmak istediklerini söylüyorlar. Yaklaşan seçimi ise bu hayat pahalılığından ve ekonomik burhandan kurtulmanın reçetesi olarak görüyorlar. Vatandaş bu sebeple her fırsatta ‘değişim’ diyor ve insanca yaşamak istiyor.  

Aldığımız ürünü yerine koyamıyoruz

İlçe Başkanı Yeşiltaş’ın pazar ziyareti sırasında görüştüğü bir esnaf, “Eskiden sabah pazara gelirken tezgahlarımızı keyifle açardık. Ürünlerimizi satıp, akşam aynı keyifle tezgahlarımızı toplayıp evimize giderdik. Son yıllarda ise durum tam tersi, satışlarımız düştü, kar edemiyoruz, evimizi geçindiremiyoruz ve aldığımız bir ürünü bitmeyen zamlar yüzünden yerine koyamıyoruz.” dedi.

Yurttaşlarla yaptıkları görüşmelerde de durumun farklı olmadığını belirten Yeşiltaş’a bir yurttaş, “Bu devir elindekileri  koruma devri, artık ev ve arabanın hayal olduğu yerde, giyinme ihtiyacı bile lüks oldu. Kış ayına girdiğimiz bugünlerde biz halk olarak nasıl kıyafet alacağız, çocuklarımızın üşümemesi için mont ve bot ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağız. Dönem dönem hayat pahalılığını yaşıyorduk belki, ama hayat pahalılığı hiç bu kadar pahalı olmamıştı.” şeklinde konuştu.

Kurtuluş günü yakın

Yeşiltaş son olarak, “Asla inancınızı kaybetmeyin. Asla umudunuzu yitirmeyin. Sabırlı olun. Göreceksiniz, bütün bu sıkıntılı günler bitecek. Geliyor gelmekte olan. Ufuk göründü, kurtuluş günü yakındır.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2023, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER