Kazanan Türkiye olsun kazanan Bursa olsun

DEVA Partisi Bursa İl Başkanlığı Kadına yönelik şiddetle mücadele günü ve 'Kazanan Türkiye Olsun. Oylar DEVA Olsun' kampanyası duyurusunu içeren basın açıklamasını İl Binası'nda gerçekleştirdi.

Kazanan Türkiye olsun kazanan Bursa olsun

Türkiye tarihinde bir ilkin altına imza attıklarının altını çizen DEVA Partisi Bursa İl Başkanı Serkan Özgöz " DEVA Partisi olarak, seçimlerden sonra neler yapacağını somut ve kapsamlı bir şekilde ortaya koyarak seçimlere hazırlanan ilk parti olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu özgüvenle bugün DEVA Partisi'nin yeni kampanyasını başlatıyoruz" dedi.

 Kazanan Türkiye olsun. Oylar DEVA olsun kampanyasının detaylarını aktaran Özgöz  "Bizler kampanya dönemi boyunca her gün mavi yeleklerimizle Bursa sokaklarında olacağız. Türkiye'yi mutlu çalışanların, mutlu emeklilerin, mutlu gençlerin, mutlu kadınların ülkesi yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Seçimleri, 7'den 70'e, doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye'nin kazanacağına inanıyoruz. Herkesi kampanyamıza güç vermeye çağırıyoruz. Ekonomik krizin 6 ayda çözülmesi, enflasyonun 2 yılda tek haneye düşmesi, mutlak yoksulluğun son bulması için "Oylar DEVA olsun" diyoruz" dedi.

Yargının bağımsız olması, yolsuzlukların üstüne gidilmesi, görevinden haksız yere ihraç edilenlerin hakkına ve itibarına kavuşması için "Oylar DEVA olsun" dediklerini kaydeden Serkan Özgöz  sözlerini şöyle sürdürdü: "

İnternetin gençlere ücretsiz verilmesi ve mülakat sisteminin kaldırılması için "Oylar DEVA olsun" diyoruz. Sınır güvenliğimizin sağlanması için "Oylar DEVA olsun" diyoruz. EYT sorununun çözülmesi, Yaşlı Bakım Sigortası'nın hayata geçmesi için "Oylar DEVA olsun" diyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza asgari gelir desteğinin sağlanması, çocukların eğitim ve sağlık harcamaları için verilen sosyal yardımların artırılması için "Oylar DEVA olsun" diyoruz. Engelli aylıklarının yükseltilmesi, engelli vatandaşlarımıza kamuda ayrılan kontenjanların doldurulması ve mesleki eğitim verilmesi için "Oylar DEVA olsun" diyoruz. Çiftçinin borcunun en az 2 yıl faizsiz ertelenmesi, gübre ve yem parasının yarısının devlet tarafından karşılanması, çiftçiye ucuz elektrik verilmesi ve tüm sulama yatırımlarının tamamlanması için "Oylar DEVA olsun" diyoruz. Kazanan Türkiye olsun diyoruz. Kazanan Bursa olsun diyoruz. Kampanyamız şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun."

DEVA Partisi Bursa Kadın Kolları İl Başkanı Neslihan Aydınoğlu: "Tek 1 can bile feda edilemez'' 

Deva Partisi olarak kadına yönelik şiddeti Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri olarak gördüklerini kaydeden DEVA Partisi Bursa Kadın Kolları İl Başkanı Neslihan Aydınoğlu ise

"Ülkemizde kadına yönelik şiddet her gün can almaya devam ediyor."Oysa biz; ''Tek 1 can bile feda edilemez'' diyoruz. Kadına yönelik şiddeti, kadın ölümlerini açıklamalarında kanıksamış ifadelerle sayı ve oranlara hapseden, hafifleten sorumlu tarafların anlayışını asla kabul etmiyoruz" dedi.

Şiddetin çocuğa, kadına, erkeğe veya herhangi bir canlıya uygulanması asla kabul edilemeyeceğini belirten  Aydınoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu kısır döngüden, bu şiddet sarmalından ülkemizi kurtaracağız, kararlıyız. Kadına yönelik şiddet öncelikle bir zihniyet sorunu, toplumsal ve kültürel bir sorun. Kadını erkekten değersiz ve aşağı gören bir yaklaşımın ürünü. Ve biliyoruz ki, kadına yönelik şiddet münferit bir olay değil. Şiddet sadece kadınların değil, çocukların ve hatta şiddeti bizzat uygulayanların hayatlarını mahvediyor; toplumu içten içe çürütüyor ve zayıflatıyor İşte tam da bu sebeple; öncelikle kadınlara ayrımcılığı ve şiddeti meşrulaştıran bu zihniyeti sanık sandalyesine oturtuyoruz. Bütün kadınları tehdit eden; evde, sokakta, işyerinde ve hatta dijital mecra veya ağlarda kadınlara musallat olan şiddet, karşımıza aşağılama, eziyet, hakaret, küfür, baskı, taciz, darp, ısrarlı takip olarak çıkıyor. Hayalleri, umutları solduruyor. İşte tam bu sebeple biz DEVA Partisi olarak; Biz DEVA Partisi olarak şiddetin her türünün karşısında, kadınların yanında olacağız.Kadına yönelik fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik her türlü şiddetle aynı kararlılıkla mücadele edeceğiz. Kadınların bireysel, sosyal, ekonomik ve siyasi anlamda güçlenmeleri için parti programımızda, politika metinlerimiz ve eylem planlarımızda açıkladığımız bütün kararları ivedilikle hayata geçireceğiz. Biz DEVA Partisi olarak kadınların güvende olduğu, mutlu olduğu, üretken ve başarılı olduğu ve geleceğe umutla baktığı bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz. Ve bu hayali ülkemizdeki tüm kadınlarla birlikte gerçekleştireceğiz."

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2022, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326