Bursa’da 500 Genç Kulaç Attı

Bursa’da Turkcell Yüzme Günleri kapsamında 500 genç kulaç attı.Türk sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell, Türkiye Yüzme Federasyonu ile hayata geçirdiği “TYF-Turkcell Olimpik Yüzücüler" projesi Bursa’da düzenlendi. Bursa Atatürk...

Bursa’da 500 Genç Kulaç Attı
Bursa’da Turkcell Yüzme Günleri kapsamında 500 genç kulaç attı.
Türk sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell, Türkiye Yüzme Federasyonu ile hayata geçirdiği “TYF-Turkcell Olimpik Yüzücüler" projesi Bursa’da düzenlendi. Bursa Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen etkinliklerde, 8-12 yaş arası 500 sporcu ve ailesi yüzme günlerinde minik yüzme severler havuzda keyifli dakikalar yaşadı. Yaklaşık 500 Bursalı sporcu, geleceğin yıldızlarının yetişeceği proje kapsamında olimpiyat hedefiyle geleceğe kulaç attı. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, “Yüzme Federasyonu ile yürüttüğümüz proje sayesinde, Olimpiyat Oyunlarında madalya kazanacak sporcular yetiştirerek, yüzmede farklı bir sıçrama hedefliyoruz. Bob Bowman’ın başdanışmanlığında ve Fernando Canales’in yardımcılığında projeye Bursa başta olmak üzere, 40 ile yayılan çalışma ile başladık. Amacımız birçok genç sporcumuza ulaşarak onları Türk sporuna kazandırmak. İlk anda 2016 Rio ve asıl hedefimiz 2020 Tokyo’da madalya için yarışacak sporcularımızın yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Çok ayaklı bu projemizin sonunda ülkemizi olimpiyatlarda başarıyla temsil edecek sporcuları ülkemize kazandıracağız” dedi.
Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, “Bir seneyi geride bıraktığımız projemizde önemli aşamalar kaydettik. Geçtiğimiz yıl 4 bin sporcunun katıldığı Turkcell Yüzme Günlerinde bu yıl, 20 bin sporcuya ulaşılacak. Bursa’da 500 genç sporcumuzun ve ailesinin katıldığı keyifli etkinlikler düzenledik. Yetenekli yüzücülerin spora kazandırılması adına Turkcell Yüzme Günleri büyük önem taşıyor. Projenin başarıya ulaşarak bu desteğin karşılığını bulmasını için Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak Türk sporunda başarılı sporcuların sayısını arttıracağız” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER