Bursa'da dev otomobil firmalarında direniş sürüyor

Ücret adaletsizliğine karşı eylem başlatan Bursa'nın dev otomobil firmalarındaki direniş sürüyor. Bursa'daki metal işçileri fabrika yönetimlerinin 'tatil' kararına rağmen fabrika önünden ayrılmıyor.

Bursa'da dev otomobil firmalarında direniş sürüyor
Bursa'daki tarihi direnişte ikinci gecede geride kaldı. Oyak Renault'ta başlayan iş durdurma eylemi, TOFAŞ, ardından da Coşkunöz'e sıçradı ve Bursa'da otomotiv sektörü adeta durma noktasına geldi.

Metal işçileri sosyal medya üzerinden örgütlenerek kazan kaldırdı. Fabrika yönetimlerinden ardı ardına gelen 'tatil' haberlerine rağmen direnişlerini sürdüren işçiler, geceyi çalıştıkları fabrikaların önünde geçirdi.

DESTEK YAĞIYOR

Metal işçilerinin ücret eşizliği için başlattığı eylemlere diğer işçilerdende destek yağıyor. Bir çok fabrika çalışanı işçi de, aralarında para toplayıp eylem yapan arkadaşlarına destek oluyor.

Türk Metal Sen'e tepkilerini gösteren işçiler, sabah saatlerinde gelen yardımlarla önce kahvaltılarını sonra da temizlik yaptı.

DAVULLU ZURNALI EYLEM

Fabrikaların önünde toplanan işçiler gece boyunca alkış ve sloganlarla eylemlerini sürdürürken, coşku da hiç dinmedi. Davul zurna ile oynayan işçiler, eylemlerini haklarını alarak sürdüdrmekte kararlı. 


Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326